Temat dwadozera.pl - B klasa

W Wałpuszy najważniejsza jest atmosfera

2011-02-04 19:07:56 Wałpusza 07 Jesionowiec, B-klasa, Cezary Kuciński

Fot. dan

Fot. dan

Wałpusza 07 Jesionowiec, 8. zespół w grupie 5 warmińsko-mazurskiej B-klasy przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczął ... tydzień po ostatnim meczu rundy jesiennej. - Nie mamy zbyt wielkich planów – zastrzega jednak grający prezes Cezary Kuciński. - Najważniejsza dla nas jest dobra atmosfera.

Już tydzień po ostatnim meczu rundy jesiennej zespół z Jesionowca zaczął regularnie spotykać się na hali w Wielbarku.

- Frekwencja jest różna. Wiadomo, to przecież B klasa - mówi prezes Cezary Kuciński.

Wiadomo już,  że z zespołu nikt nie ubędzie. Dojdzie natomiast dwóch młodych graczy: 16-letni napastnik Daniel Gołaszewski z Zabiel oraz 17-letni bramkarz Krystian Deptuła. Szczególne nadzieje wiązane są z Gołaszewskim.

- Jest to bardzo uzdolniony chłopak, urodzony snajper – chwali nowy nabytek  Kuciński. - W przeszłości trenował w MKS, jednak konieczność ciągłych dojazdów do Szczytna spowodowała, że zrezygnował. Teraz będzie miał szansę sprawdzić się na miejscu – dodaje prezes.

 

Wiosna w Wielbarku

W rundzie wiosennej Wałpusza nie będzie rozgrywała już swoich spotkań w Jesionowcu.

- Nie będziemy już grać na łące – śmieje się Kuciński. - W Zabielach powstaje Orlik, my obok niego tworzymy nasze nowe boisko. Do czasu zakończenia prac, czyli do końca rundy będziemy grali na pięknym stadionie w Wielbarku. Na wiosnę będziemy też występować w nowych strojach. Udało nam się je zakupić dzięki Piotrkowi Bambotowi oraz sponsorowi z Warszawy – dodaje z zadowoleniem prezes.

 

A klasa szczytem możliwości

Pytany o wiosenne cele Wałpuszy prezes Kuciński odpowiada: - Dużo osób w klubie mówi, że ukończymy sezon na 5., 6. miejscu. Ja jednak myślę,że miejsce w środku tabeli jest w tej chwili najbardziej realne. Aby myśleć o czymś więcej musimy mieć trenera, za którym powoli się rozglądamy, no i oczywiście musi być większą frekwencja na treningach. Wtedy wzmocnieni jeszcze kilkoma ludźmi moglibyśmy włączyć się w walkę o A-klasę. Większych ambicji nie mamy. Gra o szczebel wyżej byłaby szczytem naszych możliwości. Najważniejsze jednak by w zespole panowała tak dobra atmosfera jaka panuje obecnie.

 

Sparingi Wałpuszy:

Mazowsze Jednorożec – 20.02.2011

Elita Szczycionek -termin do ustalenia

MKS Szczytno (juniorzy)- termin do ustalenia

Świt Baranowo – 27.03.2011

 

Daniel Kwiatkowski

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

        
   # # ##### 
   # # #  # 
   # # #  # 
   # # #  # 
#  # # #  # 
 #### # #####