News - II liga

432 minuty i dość. Koniec pięknej passy Olimpii Elbląg

2012-11-20 23:05:38 Kamil Hrynowiecki, Aleksiej Rogaczow, Olimpia Elbląg

Damian Kosiorek z Pelikan Łowicz pokonuje Kamila Hrynowieckiego i przerywa wspaniałą passę Olimpii. Fot. Michał Kuna

Czujecie? Aż 432 minuty bez straty gola z rzędu wytrzymała defensywa II-ligowej Olimpii! Fantastyczny trans bramkarzy elbląskiego klubu przerwał w sobotę Damian Kosiorek z Pelikana Łowicz.

Można narzekać na nieskuteczność, mało efektowny styl i niewiele strzelonych bramek. Jednak w piłce, jak w życiu, zawsze jest coś za coś. W Olimpii to pierwsze "coś", to perfekcyjna niemal defensywa. Zresztą... poczytajcie!

Na imponującą passę elblążan złożyły się trzy mecze bez straty gola (z Radomiakiem, Concordią i Wisłą Puławy) oraz 80 minut meczu ze Zniczem Pruszków i 82 minuty spotkania z Pelikanem.

Na tak znakomity wynik, oprócz oczywiście ogarniętych obrońców, zapracowali 33-letni Aleksiej Rogaczow i 21-letni Kamil Hrynowiecki. Rosjanin bronił przeciwko Zniczowi, Radomiakowi i Concordii, a Polak dobrze spisywał się w starciach z Wisłą Puławy i Pelikanem Łowicz.

Olimpia, obok trzeciej w tabeli Resovii, ma oczywiście najmniej straconych bramek w lidze (9 w 17 meczach) i legitymuje się średnią nieco ponad... pół straconego gola na mecz!

Czyste konto bramkarze Olimpii zachowali aż w dziewięciu z 17, a więc ponad połowie, spotkań.

Problem w tym, że w takiej samej liczbie meczów Olimpia podzieliła się z rywalami punktami i bez zawahania można ją nazywać "Królową remisów".

Tak czy inaczej, to się nazywa hołdować zasadzie, że każdą drużynę powinno się budować od tyłu...