News - III liga

„Kulpi” prawie z hat-trickiem!

2011-01-30 23:08:08 Huragan Morąg, Czesław Żukowski, Grzegorz Kulpaka, Karol Janik

W meczu z Powiślem Grzegorz Kulpaka zdobył dwie bramki. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Huraganu Morąg ograli w Malborku IV-ligowe Powiśle Dzierzgoń 4:2. Niewiele brakowało, a hat-tricka w spotkaniu zaliczyłby… Grzegorz Kulpaka, nominalny obrońca.

- W pierwszej połowie mieliśmy zdecydowaną przewagę, udokumentowaną bramką testowanego Karola Janika – opowiada „Kulpi”. – Do przerwy skończyło się na 1:0, ale mogło być lepiej, bo powinniśmy wykorzystać jeszcze ze dwie-trzy sytuacje.

Fatalnie morążanie rozpoczęli natomiast drugą odsłonę spotkania.

- Początek drugiej połowy to stracone dwie bramki po naszych błędach – przyznaje Kulpaka. – Pierwszego gola rywale zdobyli po naszej stracie przy wyprowadzaniu kontry i skutecznej rekontrze. Drugi gol padł z karnego po naszej ręce w polu karnym.

Podopieczni Czesława Żukowskiego obudzili się dopiero w… połowie drugiej połowy. Wyrównującą bramkę w 68 min. spotkania w podbramkowym zamieszaniu zdobył właśnie Kulpaka. Niecałe pięć minut później Huragan wyszedł na prowadzenie po bezbłędnie wykonanym karnym przez Tomasza Szawarę.

Duet Kulpaka-Szawara miał też kluczowy wpływ na zdobycie gola na 4:2. Ten drugi dobrze wrzucił z głębi pola, a „Kulpi” najwyżej wyskoczył w polu karnym i skierował piłkę głową do siatki.

- W końcówce Powiśle opadło z sił i mieliśmy już przytłaczająca przewagę. Mogliśmy im coś jeszcze strzelić. Nawet ja trafiłem jeszcze w poprzeczkę – kończy Kulpaka.

Oprócz sprawdzanego już w meczu z OKS 1945 Olsztyn Pawła Przybylskiego (21-letni obrońca to wychowanek Orląt Reszel, ostatnio grał w Turze Turek i Lubuszanina Trzcianka), trener Żukowski przyglądał się również 21-letniemu Karolowi Janikowi. Młody napastnik ostatnie dwie rundy spędził w Chrobrym Głogów, a jesienią 2007 roku zaliczył nawet dwa mecze w Ekstraklasie jako zawodnik Jagiellonii Białystok. Ponadto na koncie ma m.in. trzy gry w Pucharze Ekstraklasy i jeden występ w Pucharze Polski.

Janik pochodzi z Białej Piskiej, a swego czasu trenował również w juniorach olsztyńskiej Warmii.

W środę, podczas sparingu z Bałtykiem Gdynia Huragan będzie najprawdopodobniej testować zawodnika na pozycję bramkarza.

Piotr Gajewski

Powiśle Dzierzgoń – Huragan Morąg 2:4 (0:1)

0:1 – Janik (12), 1:1 - ? (50), 2:1 - ? (60 – karny), 2:2 – Kulpaka (68), 2:3 – Szawara (72 – karny), 2:4 - Kulpaka