Liga gra! - II liga

Dużo emocji i pewna wygrana. Concordia - Wigry 2:0

2012-10-07 23:55:44 Concordia Elbląg, Wigry Suwałki

Tomasz Wiercioch trafia do siatki z 11 metrów. Fot. Michał Kuna

Trzy karne i tylko jeden wykorzystany, a do tego dużo walki i emocje, nawet po zakończeniu spotkania. To było kolejne dobre widowisko w wykonaniu elbląskiej Concordii, która po wygranej 2:0 z Wigrami Suwałki jest coraz bliżej czuba tabeli.

To był dziwny mecz, który na dodatek miał dwa zupełnie różne oblicza. W pierwszej połowie lepsza była Concordia, a w drugiej Wigry. Niby mecz był wyrównany, a jednak wygrany z handicapem, 2:0. Były aż trzy karne, ale tylko jeden z nich udało się piłkarzom obu drużyn wykorzystać. No, ale... po kolei!

W pierwszej połówce, jak już wspomnieliśmy, lepsza była "Conca". Gracze z Elbląga grali piłką i gdyby nie dobra postawa w bramce Karola Salika, to pewnie wygraliby wyżej. Ale generalnie spotkanie i tak świetnie się ułożyło. W 12 min. ostrzeżenie Wigrom dał jeszcze Adrian Korzeniewski, który trafił piłką w słupek, ale już pięć minut później zmiłuj nie było. Piękna akcja Damiana Szuprytowskiego, Korzeniewskiego oraz Michała Kiełtyki i pewne wykończenie akcji przez młodego gracza elblążan.

Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy powinno być 2:0 dla gospodarzy, ale karnego po faulu na Szuprytowskim nie wykorzystał Jakub Zejglic (strzał obok słupka).

W drugiej połówce goście wzięli się do roboty i przejęli inicjatywę. A Concordia się trochę drzemnęła... Trzy razy było gorąco po strzałach z gry i raz, w 71 min., jeszcze gorącej po rzucie karnym - tym razem dla gości. Po faulu na Pawle Omilianowiczu do "jedenastki" podszedł Krystian Słowicki, ale nie trafił w bramkę.

Dobrze wykonany został dopiero trzeci strzał z wapna. Rzut karny, swoim pierwszym kontaktem z piłką, wywalczył w 77 min. wysoki i szybki Nigeryjczyk Rasaq Bamgboye, którego faulował Paweł Pianka. Strzał z 11 metrów na bramkę zamienił natomist Tomasz Wiercioch.

W końcówce goście byli blisko gola po strzle Kamila Lauryna, ale ostatecznie zakończyli mecz bez choćby honorwego trafienia. Do dogrywki o mało nie doszło za to po meczu, kiedy wśród piłkarzy obu drużyn zakotłowało się mocno na środku boiska.

POWIEDZIELI PO MECZU.

• Adam Boros, trener Concordii

- Chciałem podziękować i pogratulować moim zawodnikom. To już kolejny mecz w który wkładamy maksimum ambicji i woli walki. Bez tego nie mielibyśmy prawa mówić o jakichkolwiek sukcesach. Po jedenastu meczach można powiedzieć, że zespół niejednokrotnie pozostawił po sobie niezłe wrażenie. Boisko było dzisiaj bardzo ciężkie, mieliśmy też spore problemy kadrowe, ale okazało się, że mamy wyrównany zespół, że każdy chce podjąć walkę. Staramy się dbać o kibiców i tej ambicji nam nigdy nie może zabraknąć. W drugiej połowie gra siadła, momentami wyglądało to rozpaczliwie. W niektórych sytuacjach dopisało nam szczęście, ale w poprzednich spotkaniach czasami go zabrakło, więc to wszystko się równoważy. Mamy 18 punktów i mogę powiedzieć, że jestem dumny, że prowadzę taki zespół.

• Donatas Vencevicius, trener Wigier

- Chcę pogratulować Concordii zwycięstwa. Zagraliśmy bardzo słaby mecz szczególnie w pierwszej połowie. Przy odrobinie szczęścia może mogliśmy go jeszcze uratować, ale jak wiadomo szczęście sprzyja lepszym. Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale trzeba walczyć dalej.

Concordia Elbląg - Wigry Suwałki 2:0 Concordia Elbląg - Wigry Suwałki 2:0 Concordia Elbląg - Wigry Suwałki 2:0 Concordia Elbląg - Wigry Suwałki 2:0 Concordia Elbląg - Wigry Suwałki 2:0