Krótko - Puchar Polski

Zaległe mecze WPP: Ewingi i Korsze grają dalej

2012-10-03 20:49:36 WPP, Korsze, Ewingi Zalewo, Mazur Ełk, Sokół Ostróda

Ewingi Zalewo i MKS Korsze uzupełniły stawkę drużyn, które powalczą w 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Zalewianie ograli III-ligowy Sokół Ostróda 3:1, Korsze po karnych poradziły sobie z ełckim Mazurem.

Ewingi Zalewo sprawiły niespodziankę w zaległym meczu 1/16 WPP, ogrywając Sokół Ostróda 3:1. Zespół z „okręgówki” poradził sobie z wyżej notowanym rywalem w regulaminowym czasie gry. Bramki dla zespołu z Zalewa zdobyli Michał Świerszcz w 30. minucie oraz Bartłomiej Mićko i Kacper Jankowski w końcówce spotkania. Honorowe trafienie dla gości uzyskał Marek Śnieżawski.

SPRAWDŹ WYNIKI SPRZED TYGODNIA

W drugim dzisiejszym meczu niespodzianki nie było, choć Mazur Ełk odpadł w starciu z MKS Korsze dopiero po rzutach karnych. Gospodarze dwukrotnie doprowadzali do remisu. Najpierw Daniel Chudziński odpowiedział na trafienie Adama Krajewskiego, a następnie Grzegorz Kumkowski w ostatniej chwili doprowadził do serii jedenastek. W 98. minucie Korszom prowadzenie dał wprowadzony na dogrywkę Piotr Trafarski. W serii rzutów karnych MKS wygrał 4:2.

Ewingi Zalewo — Sokół Ostróda 3:1 (1:0)

Świerszcz (30), Mićko (83), Jankowski (85) — Śnieżawski (60)

Mazur Ełk — MKS Korsze 2:2 (0:1), karne 2:4

Chudziński (76), Kumkowski (120) — Krajewski (42), Trafarski (98)