Koszmar trwa! Stomil traci punkt w ostatnich sekundach...

2012-09-19 21:44:18 -

Tomasz Ptak tym razem został pokonany po rzucie karnym. Fot. Artur Szczepański

W Niecieczy Stomil zagrał dzielnie, ale przegrał 0:1 i punktów z Małopolski nie przywiezie. Czarę goryczy dopełnia fakt, że olsztynianie stracili gola w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, i to z rzutu karnego.

Pierwszą połowę, zestawiony nietypowo, bo bez klasycznego napastnika Stomil rozpoczął z animuszem, ale zdecydowaną przewagę miała Nieciecza, a Stomil kilka razy uchronił od utraty bramki świetnie dysponowany Tomasz Ptak. Olsztyński golkiper znakomicie sparował m.in. uderzenie Jana Pawłowskiego w 20 min. Najgroźniej było jednak po rzucie rożnym w 32 min., kiedy piłka powinna wpaść do siatki Stomilu, ale o centymetry minęła słupek.

Drugą połówkę Stomil zaczął zdecydowanie lepiej, ale, niestety, bez efektu bramkowego. Dwa razy ładnie strzelał m.in. Łukasz Jegliński, jednak i za pierwszym, i za drugim razem pomylił się nieznacznie.

Gospodarze również atakowali, ale już bez tak dobrych okazji, jak w pierwszej połowie.

Za to Stomil nie odpuszczał i mógł wyjść na prowadzenie. W 67 min. dośrodkowywał z boku Tomasz Strzelec, a do piłki w polu karnym doszedł "Igła", który uderzył głową i... trafił w poprzeczkę.

To podrażniło Niecieczę, która dokręciła śrubę i znowu zmusiła Tomka Ptaka do dużego wysiłku. A w 81 min. "Stomilowcy" mieli sporo szczęścia, bo Emil Drozdowicz pomylił się z kilku metrów, strzelając nad poprzeczką.

W samej końcówce znów groźnie zaatakował też Stomil - po dośrodkowaniu Janusza Bucholca blisko skierowania piłki do siatki był Szymon Kaźmierowski, a w samej końcówce Sebastian Nowak wybronił uderzenie Pawła Baranowskiego.

No, i wreszcie przyszła ta feralna, ostatnia minuta. A właściwie ostatnia minuta doliczonego czasu gry. Arek Koprucki faulował w polu karnym doświadczonego Dariusza Pawlusińskiego, a były gracz Cracovii sam zamienił "jedenastkę" na gola. A zaraz po nim sędzia skończył mecz.

POWIEDZIELI PO MECZU

• Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu

- Mecz mógł się zakończyć każdym wynikiem, ale porażkę w takich okolicznościach trudno zaakceptować. Pierwszy raz przegrałem mecz w ten sposób, że sędzia rzutem karnym zakończył spotkanie. Do arbitra nie mam jednak pretensji, bo prowadził zawody bardzo dobrze. Mieliśmy w tym meczu poprzeczkę Jeglińskiego, Kaźmierowski nie trafił do pustej bramki, a w pierwszej połowie po wejściu w Kalonasa było blisko rzutu karnego. Generalnie zespół rozegrał bardzo dobre zawody. Chłopcy pokazali moim zdaniem charakter. Jest mi bardzo żal, że nie zostali nagrodzeni za swój wysiłek. Wyniki oczywiście jednak bardzo mnie niepokoją i dla mnie jako trenera nie jest to łatwa sytuacja. Mimo tej porażki widzę jednak, że z dołka, który nas dotknął, możemy wyjść. Mam nadzieję, że wszyscy będą cierpliwi... Przed meczem bałem się, że coś w tym zespole pękło, ale chłopcy pokazali, że razem wciąż możemy wiele osiągnąć.

• Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)

1:0 - Pawlusiński (90 k)

Żółte kartki: Horvath, Lipecki (Termalica), Glanowski (Stomil)

Czerwona kartka: Lipecki (Termalica, 90 - za dwie żółte)

Sędziował: Kwiatkowski (Warszawa)

Termalica: Nowak – Piątek (57 Nalepa), Czerwiński, Lipecki, Pleva, Pielorz, Ceglarz, Horvath, Pawlusiński, Piotrowski (61 Rybski), Pawłowski (69 Drozdowicz)

Stomil: Ptak – Bucholc, Baranowski, Koprucki, Głowacki – Glanowski, Jegliński, Tunkiewicz (90 Kun), Suchocki (90 Stefanowicz), Strzelec, Kalonas (69 Kaźmierowski)