News - Reprezentacja - Nasi za granicą

"Mierzej" uratował remis w Podgoricy

2012-09-08 00:25:34 Adrian Mierzejewski, Polska, Czarnogóra

"Mierzej" trafia do siatki. Fot. PZPN.pl / Łukasz Grochala, CyfraSport

W klubie mu ostatnio nie idzie, ale w kadrze to wciąż znacząca postać. Adrian Mierzjewski dał dobrą zmianę i uratował remis w meczu Polski z Czarnogórą, otwierającym zmagania o przepustki do mistrzostw świata w Brazylii. Drużyna Waldemara Fornalika zremisowała 2:2.

Mierzejewski wszedł na boisko zaraz po przerwie, zmieniając Kamila Grosickiego. Wychowanek Naki Olsztyn rozruszał niemrawych w pierwszej połowie Polaków, a w 55 min. wpisał się na listę strzelców. Z rzutu wolnego dośrodkował Ludovic Obraniak, a odchodzącą piłkę głową uderzył po długim Mierzejewski.

Później wynik już się nie zmienił.

Dodajmy, że to dopiero drugie, ale jakże ważne trafienie Mierzejewskiego w reprezentacji. Wcześniej wpisał się on na listę strzelców w towarzyskim meczu z Argentyną, a mecz z Czarnogórą był dla niego już 27 spotkaniem w narodowych barwach.