forBet promocja

Krótko - V liga

Piszanie chcą zmazać plamę z początku sezonu

2012-09-06 15:08:47 Mazur Pisz, Warmia Olsztyn, Adam Obrycki, Sebastian Poświata

Adam Obrycki, kapitan Mazura, jest zadowolony z postawy zepsołu w ostatnich meczach. Fot. Łukasz Szymański

Adam Obrycki, kapitan Mazura, jest zadowolony z postawy zepsołu w ostatnich meczach. Fot. Łukasz Szymański

Mazur Pisz po słabym początku sezonu i dwóch wysokich porażkach, odbił się od dna tabeli. Sobotnie zwycięstwo nad Warmią Olsztyn 1:0 było pierwszą wyjazdową wygraną piszan w rozgrywkach.

Siedem punktów w trzech meczach to bardzo dobry bilans jak na zespół, który jeszcze niedawno zamykał tabelę gr. 1 ligi okręgowej. Mazur Pisz zanotował w tym sezonie klasyczny falstart. Burzliwe lato, w trakcie którego dwukrotnie zmieniał się trener, a kilku piłkarzy zawiesiło treningi, nie wróżyło nic dobrego. Optymizmem nie napawały też porażki 1:5 z Leśnikiem Nowe Ramuki i aż 0:9 Victorią Bartoszyce.

Zdaje się jednak, że Mazur wskoczył na dobre tory. Wygrał 1:0 z Orlętami Reszel, następnie urwał punkt rewelacji rozgrywek z Wilkowa, remisując 1:1, a w sobotę zanotował pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Piszanie po golu Rafała Trześniewskiego pokonali 1:0 w Olsztynie Warmię.

- Nastawiliśmy się na kontry. W sumie było ich kilka, a jedna dała efekt w postaci bramki – mówi Adam Obrycki, kapitan Mazura. - Po meczu do naszej szatni przyszedł trener Warmii, by pogratulować nam zwycięstwa i konsekwentnej gry. Przyznał, że zasłużenie wygraliśmy ten mecz, więc radość z punktów na wyjeździe była tym większa.

Kapitan Mazura przyznaje, że po letnich zmianach, zespół potrzebował czasu, by gra zaczęła się zazębiać.

- Trzeba było ustawić odpowiednich ludzi na odpowiednie pozycje. Staramy się grać zespołowo i przynosi to efekty. Już w poprzednim meczu zagraliśmy ambitnie i mieliśmy szanse, by ograć Wilczka – mówi Adam Obrycki.

- Chcemy pokazać, że wyniki w dwóch pierwszych meczach były przypadkowe. Podnieśliśmy się i chcemy wygrywać – dodaje Sebastian Poświata, obrońca Mazura. -  Musimy wychodzić na boisko i walczyć tak jak w spotkaniu z Warmią, albo wcześniej w Wilczkiem i Orlętami. 

W 6. kolejce Mazur na swoim boisku podejmie MKS Jeziorany. Rywale też słabo zaczęli nowy sezon, notując trzy porażki, ale także zdołali już odbić się od dna tabeli.

luc

 

Komentarze

 1. Mazur 2012-09-06 16:21:28 (w***cache.aon.edu.pl) #23289 0:0 zgłoś

  Brawo chłopaki, pierwsze koty za płoty. Pokażcie wszystkim niedowiarkom, że nie jest tak źle, jak bylo na początku. No i wszyscy czekamy na październik - mecz Mazur - Mazur Ełk. Musicie wtedy wygrać!!!

Dodaj swój komentarz

        
##### # #### 
#  # # #   
#  # # #### 
#  # #   # 
#  # # #  # 
##### # ####