News - Puchar Polski

PP: Sokół bez złudzeń. „Jaga” wrzuciła aż osiem

2012-08-11 22:44:12 Sokół Ostróda, Jagiellonia Białystok

Bogdan Miłkowski na kolanach. Tego dnia Sokół nie miał nic do powiedzenia... Fot. Dariusz Sikora

Takiego pogromu chyba mało kto się spodziewał. Jagiellonia Białystok rozniosła w Pucharze Polski Sokół Ostróda aż 1:8.

Wynik spotkania, niestety, całkowicie oddaje to, co działo się na boisku. Wyraźnie sparaliżowani zawodnicy z Ostródy na pewno nie pokazali tego, na co ich stać i byli całkowicie inną drużyną niż w meczach z Jeziorakiem czy Świtem Nowym Dwór Mazowiecki, pomijając oczywiście klasę sportową rywala.

Natomiast białostocczanie od pierwszego gwizdka sędziego zamknęli ostródzian na swojej połowie, co przyniosło efekt już w pierwszej podbramkowej sytuacji. W 4 min. w polu karnym gospodarzy odnalazł się Maciek Makuszewski i otworzył wynik spotkania, co jeszcze bardziej podcięło skrzydła „Sokołom” i goście, po szybko objętym prowadzeniu, kontrolowali przebieg spotkania już od początku do końca.

Grająca pressingiem przez całe 90 minut „Jaga”, z biegiem czasu dorzucała kolejne trafienia, a konkretnie robił to, pokonując do przerwy bramkarza Sokoła Piotra Sikorę dwa razy, Makuszewski, kompletując klasycznego hat-tricka.

Gospodarze największe zagrożenie w pierwszej połowie stwarzali ze stałych fragmentów gry, po których bramkarz gości musiał kilka razy interweniować, oraz po jednym z kontrataków, po którym Paweł Szymański oddał strzał w boczną siatkę.

Trener Sokoła po przerwie próbował coś zmienić w swojej drużynie i zdjął z boiska słabiej wyglądającego Igora Biedrzyckiego, zastępując go Marcinem Wronką.

Jednak druga połowa spotkania, podobnie jak i pierwsza, przebiegała pod dyktando drużyny z Białegostoku. Podopieczni Tomasza Hajty, mimo prowadzenia grali konsekwentnie do końca spotkania i swoją klasę dokumentowali kolejnymi bramkami. Na domiar złego, w 68 min. drugą żółtą kartkę otrzymał filar obrony Sokoła Paweł Sędrowski i musiał opuścić plac gry. Osłabieni ostródzianie przyjmowali kolejne trafienia, a honorową bramkę dla Sokoła zdobył już w doliczonym czasie gry z rzutu karnego Marek Śnieżawski.

Nie da się ukryć, że piłkarze z Ostródy zostawili na boisku wiele sił i walki, ale różnica kilku klas zrobiła swoje. Nie można jednak zarzucić, że beniaminek III ligi przeszedł obok meczu. Tak nie było. Brakowało za to skupienia, dokładności i umiejętności. Niecodziennie gra się przecież przeciwko gościowi pokroju Tomasza Frankowskiego.

POWIEDZIELI PO MECZU

• Tomasz Hajto, trener Jagiellonii Białystok

- Powiedziałem chłopakom, że jeśli chcemy, aby inni nas szanowali, to musimy się sami szanować. W takim meczu zwycięstwo trzeba było nie tylko wybiegać, ale też pokazać swoją wyższość czysto piłkarską. Wydaje mi się, że to nam się dzisiaj udało. Nawet jak był wynik 5:0, to graliśmy wysokim pressingiem i zdobywaliśmy kolejne trafienia. Wielu mi zarzuca, że porównuje naszą mentalność do niemieckiej, ale jeśli jest dzień, gdzie da się strzelić osiem bramek to trzeba za wszelką cenę te osiem bramek zdobyć. A jeśli da się więcej, to trzeba więcej. Jeśli taką mentalność będziemy mieli, to wydaje mi się, że coś osiągniemy.

Sokół Ostróda - Jagiellonia Białystok 1:8 Sokół Ostróda - Jagiellonia Białystok 1:8 Sokół Ostróda - Jagiellonia Białystok 1:8 Sokół Ostróda - Jagiellonia Białystok 1:8 Sokół Ostróda - Jagiellonia Białystok 1:8

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU!

• Sokół Ostróda – Jagiellonia Białystok 1:8 (0:3)

0:1, 0:2, 0:3 – Makuszewski, 0:4 – Frankowski (57), 0:5 – Kupisz (65), 0:6 – Dzalamidze (76), 0:7 - Dźwigała (79), 0:8 – Kupisz (86 k), 1:8 – M. Śnieżawski (90 k)

Czerwona kartka: Sędrowski (Sokół, 68 - za dwie żółte)

Sędziował: Mularczyk (Skierniewice)

Widzów: 1 500

Sokół: Sikora – Podhorodecki, Sędrowski, P. Śnieżawski, Wojtaszewski, Narojczyk (67 K. Mazik), Biedrzycki (46 Wronka), Szostek, P. Szymański, Miłkowski (70 Burchart), M. Śnieżawski

Jagiellonia: Skowron – Modelski, Norambuena, Pazdan, Pejović, Kupisz, Grzyb (69 Bandrowski), Tymiński, Gajos (58 Dzalamidze), Makuszewski, Frankowski (61 Dźwigała)

sid, PG

1. darex 2012-08-18 19:30:40 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #22415 0:0 zgłoś

faktycznie pomyliłem....

2. Żorż Ponimirski 2012-08-18 08:53:23 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #22395 0:0 zgłoś

Darex czegoś tu nie rozumiem.Stara trzecia liga to obecna druga,a nie czwarta.

do gerard - czytaj ze zrozumieniem albo miej jakies pojęcie o niedalekiej przeszłości i wtedy pisz na forum.... - jak Jeziorak eliminował z P.P. Górnika i Amikę to był klubem z trzeciej ligi (faktycznie trzeci poziom to był bo teraz to czwarty jak zapewnie wiesz...) i nie był klubem zawodowym. Piłkarze i kasa Wieczorka zawitali dopiero tam dwa lub trzy lata pózniej po awansie do drugiej ligi (po barazach bodajże z Radomiakiem lub KP Piaseczno... nie pamiętam juz dokładnie), byli liderem po jesieni ale wiosną odpuscili awans bo zrozumieli że pierwsza liga to za wysoko dla nich. I tu mała ciekawostka - w drugim meczu rundy wiosennej do Iławy przyjechała Polonia Warszawa z Dariuszem Dziekanowskim i z nikomu nie znanymi wtedy braćmi Żewłakow..... było wtedy 2:2. Pozdro.

4. nastolatka z rozstępami 2012-08-17 18:23:02 (***.***.***.***) #22385 0:0 zgłoś

Gerard raz odnosisz sie do czasów teraźniejszych a innym razem do wydarzeń odległych. Mówiąc o Sokole, ze nie zagrał w III lidze meczu, mówisz o bieżącym sezonie czy też masz na myśli "dawne czasy"

5. gerard 2012-08-17 17:58:18 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #22384 0:0 zgłoś

tak tylko Jeziorak był wtedy klubem zawodowym z piłkarzami na kontraktach którzy przyszli z Wieczorkiem ze Stomilu, Sokół to jednak IV ligowa pełna amatorka (bo w III nie zagrali jeszcze meczu), ale nie zmienia faktu że Jeziorak zawsze puchary traktował poważnie i nieraz naprawdę daleko zachodził, fajnie że i Sokół zagrał z ekipą z ekstraklasy

Jeziorak będąc klubem trzecioligowym wtedy faktycznie wygrał w P. P. z Górnikiem Zabrze 3:1 a w następnej rundzie z Amiką Wronki 1:0, odpadli dopiero na wiosnę w cwierćfinale w Poznaniu z Lechem 1:3. A z Wisłą Kraków to wygrali w ostatnim meczu rundy jesiennej u siebie (w pierwszym swoim sezonie drugoligowym) 2:0 i po tejże rundzie byli iderem.... takie to były czasy. Pamietam dokładnie bo byłem na tych meczach wtedy, emocje były niesamowite.... Pozdro.

7. Żorż Ponimirski 2012-08-15 19:58:36 (rev***.lipowa.net) #22292 0:0 zgłoś

@Kibic: chłopie a kiedy ta Wisła była? Co do Amici to była to wtedy drużyna drugoligowa a Górnik wywalił lachę bo miał szansę walczyć o mistrza(ostatecznie zajął 5 miejsce) Zresztą chłopaku opowiadasz o meczach z przed 18 lat!!!!! Ciekawe czy byłeś już na tym świecie czy nie.

8. KIBIC 2012-08-14 07:59:40 (***.***.***.***) #22260 0:0 zgłoś

Jeziorak wygrał z Wisłą Kraków,Górnikiem Zabrze,Amicą Wronki grając w III lidze.

9. KIBIC 2012-08-13 09:07:11 (***.***.***.***) #22219 0:0 zgłoś

Jeziorak chociaż grywał w III czy w IV lidze to przynajmniej wygrywał w pucharach a jak już to minimalnie przegrywał po walce .Proszę się cofnąc do kronik Pucharu {Polski.Pozdrawiam

10. oks 2012-08-12 20:37:53 (acfc***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #22210 0:0 zgłoś

maaaaaaaciej szostek

11. kokominodikokis 2012-08-12 17:17:58 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #22201 0:0 zgłoś

wie ktoś kto strzelił PIERWSZĄ bramkę dla jagi? CHODZI O TO KTO WBIŁ SAMOBÓJA.

12. he 2012-08-12 14:04:02 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #22194 0:0 zgłoś

nie jest tak zle. ja stawialem 10-0 dla jagi :P

13. Basta 2012-08-12 12:33:27 (***.***.***.***) #22191 0:0 zgłoś

Lubawiak, będziesz miał okazję do poprawki już za tydzień A Jaga walcząc z Sokołem to jak by walczył, gość 16 letni z 8 letnim. i pretensja do 8 latka, ze przegrał, uwierz, atakowaliśmy. Ale was pamiętamy, dupsko wam złoiliśmy jakieś 5 meczy wcześniej w Pucharze, wtedy była głowa spuszczona

14. Lubawiak 2012-08-12 12:15:16 (***.***.***.***.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) #22190 0:0 zgłoś

WSTYD i KOMPROITACJA. Aw lidze będzie poprawka.

15. ZKS -zawada 2012-08-12 11:44:09 (***.***.***.***) #22188 0:0 zgłoś

ten OLIMPIA nie jest z miasta Elblag ,to j.... prowokator !! a wynik ? to pare klas pilkarskich roznicy,Sokol ma stadion wiec ma prawo podejmowac kogo chce bez wstydu ... OLIMPIA ,Jeziorak ,Stomil -maja ruiny , obiekty na ktorych graja Lige powinny byc juz dawno zmodernizowane ,lub zaorane... pozdro .

16. senior 2012-08-12 11:40:43 #22187 0:0 zgłoś

...a nie mowilem ,ze Biedrzycki ti cienias!!!! Trzymal sie w Stomilu dzieki tatusiowi i taka jest prawda...) Temat zamkniety.

17. kibic 2012-08-12 10:22:47 (acar***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #22184 0:0 zgłoś

Słaba organizacja meczu. Nikt nie był w tanie wytłumaczyć którędy dojść na trybunę odkrytą. Ochroniarze stwierdzili że nie znają obiektu i nie wiedzą hehe. Dopiero jak sprawa otarła się o Starostę to ktoś się wogóle zainteresował i wytłumaczył ochroniarzom któredy mają puszczać. Co za skandal!!! Poza tym bardzo długo trwało wejście przez bramkę, ochrona ewidentnie sie nie popisała, amatorzy. Co do samego meczu to Jaga grała na pół gwizdka i zdołała wrzucić tyle bramek. A zresztą...myślałem że Sokół lepiej wypadnie ale zagrał poprostu słąbo, proste błędy, bramkarz spięty, dużo strat i czerwona kartka. Ogólnie na całej linni porażka.

18. do napinaczy 2012-08-12 09:15:48 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #22179 0:0 zgłoś

Elbląg ,Iława oraz inne wiejskie aglomeracje ......proszę bez napinki bo Wy gdzie się nadajecie?!

19. amatorka vs zawodowcy 2012-08-12 09:13:06 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #22178 0:0 zgłoś

amatorzy vs zawodowcy ( Polska liga jest tak slaba ze w pucharach europejskich nawet klubu ze szwecji albo azerbejdzanu nie moga Polske zespoly pokonac!!! WSTYD!!) różnica klasy była widoczna 4 ligowy zespół grał z ekstraklasą i wypadł dobrze walczyli do konca !!!

20. STOMIL 2012-08-12 08:44:01 (abyw***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #22177 0:0 zgłoś

Najlepszy to jest nasz STOMIL !!! Dla jakiego Regionu przecież wy nie chcecie być na Warmii i Mazurach a rządzicie tylko na necie PAJACE więc nie gadaj głupot koleżko no cóż szkoda Sokoła no ale to było pewne więc trudno.

21. luisao 2012-08-12 08:33:18 (***.morag.vectranet.pl) #22175 0:0 zgłoś

darex, Wronka może być trzy razy lepszy od Biedrzyckiego a i tak będzie grał Biedrzycki. treneiro Czesiu wykończył tak paru zawodników w Huraganie, nie wiedzieć czemu stawiał na zdecydowanie gorszych zawodników z Olsztyna. Zobaczycie tak po 2-3 latach jego rządzenia jakie numery może odstawić ten treneiro.

22. Ostróda 2012-08-12 08:19:14 (dke***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #22174 0:0 zgłoś

Pokazała sie i dała dupy, może zimny prysznic sprowadzi was na ziemie i nie bedziecie nosów zadzierac. Teraz łomot w lidze i wroci normalnosc /patrz Płomień/ pyszałki sakramenckie.

23. do darex 2012-08-12 00:35:42 (***.ostroda.vectranet.pl) #22171 0:0 zgłoś

z tymże wronka wyłożył taką piękną piłkę na akcję bramkową dla pomocnika Jagi że aż miło było to wykorzystać

A teraz więcej o tym meczu - trudno jest oceniać takie mecze ale po kolei: pierwszą połowę meczu Sokół ewidentnie przespal, wygladało to tak jakby sparaliżowała ich nazwa rywala i własciwie nie podjeli walki, pierwsza bramka z niczego po wolnym z okolic autu na wysokości 16 metra i bezposredni strzal wpadl do bramki. Druga bramka po ewidentnym spalonym dwumetrowym a boczny liniowy spi albo nie wie co to spalony.... W okolicach trzydziestej minuty lekki zryw Sokola i niezle trzy strzały po stalych fragmentach. W 40 minucie Marek Śniegu nie strzela sam na sam z 10 metrow a trzydziesci sekund pózniej jest trzecia po kontrze.... W przerwie bylo na pewno opr od trenera i po przerwie było już lepiej z nasza grą ale odsłonięcie się i zagranie bardziej ofensywnie musialo kosztować, były znowu dwie dobre sytuacje Marka i Milka ale Jaga kontrolowała sytuację i dorzucała. Potem bezsensowny faul Sedrowskiego, druga żółta i gramy w 10 i wiadomo było ze bedzie pogrom. Słaby sędzia dyktuje urojonego karnego dla Jagi a kilka minut pózniej sumienie musi go gryżc no i oddaje nam karnego tez z niczego - żenada z tymi sędziami..... Podsumowując - inny wynik nie był możliwy tylko trochę za wysoki, świetny Makuszewski, Kupisz no i Franek a Jaga może namieszać w tym roku w naszej lidze. Co do Sokola, to wartość drużyny zweryfikuje liga, ale mam małą uwagę, w pierwszej połowie w nic nie grającym Sokole zdecydowanie najslabszy był Biedrzycki, biegał po boisku jak dziecko we mgle i zastanawiam się nad sensem ściągnięcia go do nas, w drugiej połowie wszedł za niego Wronka i pokazal że jest lepszy o trzy klasy (ale nie jest młodzieżowcem a Biedrzycki tak), zobaczymy jak trener to rozwiąże. To tyle tak na bieżaco. Pozdro dla wszystkich kibiców.

25. jas75 2012-08-12 00:14:42 (***.ostroda.vectranet.pl) #22166 0:0 zgłoś

słaby sędzia liniowy (ten od krytej trybuny) - ewidentny spalony przy drugiej bramce i jeszcze parę razy. Gość w ogóle nie nadążał za akcjami zawodników - ma szczęście że nie wypaczył wyniku wyrównanych innych zespołów

26. jas75 2012-08-11 23:58:09 (***.ostroda.vectranet.pl) #22165 0:0 zgłoś

taka aglomeracja Elbląg a widzów na meczach 500-600 buahahaha

27. jas75 2012-08-11 23:55:31 (***.ostroda.vectranet.pl) #22164 0:0 zgłoś

ooo widzę elbląska aglomeracja się odzywa

Ci z Elbląga to jednak buraki jakich malo...... chodzi mi o tego trzy wpisy nizej, dostalibyście taki sam łomot z Jagą jak my dzisiaj. To jednak różnica trzech klas rozgrywkowych a Sokół stworzył sobie kilka sytuacji bramkowych i to z gry, także nie wiem kto napisal tą krótką relację Panie Piotrze Gajewski??? ten ktoś chyba nie byl na tym meczu.

29. SPOZA 2012-08-11 23:38:53 (***-***-***-***.ip.netia.com.pl) #22160 0:0 zgłoś

tacy cwani a ze słabszą Koroną dziś nie wygrali!!!! Po co się spinacie ....nie wystarczy wam wstydu jak odmawiacie walki a na posiłki wzywacie hultajów z Legii???

30. J 2012-08-11 23:34:12 (acyg***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #22159 0:0 zgłoś

gdyby o2004elblag grala w pucharze polski to odpadla by juz z jeziorakiem

31. OLIMPIA 2012-08-11 23:30:43 (***.***.***.***.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) #22157 0:0 zgłoś

po co wygaliscie final z O2004E????????tylko wstyd przyniesliscie wiochmeni ostroda a co to niby jest.........................WSTYD DLA REGIONU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!WIELKA TYLKO JEDNA EKIPA TO OLIMPIA ELBLASKA...............ZZZZZZZZZZZZKKKKKKKKKKKKKKKKKKKSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS.....................ZAWSZE NAJLEPSI