News - Puchar Polski

PP: Olimpia na aucie po szalonym spotkaniu. Wielki mecz Rogaczowa

2012-08-11 22:45:18 Olimpia Elbląg, Korona Kielce, Aleksiej Rogaczow

Aleksiej Rogaczow broni rzut karny. Fot. Michał Kuna

Scenariusza tego meczu nie napisałby chyba nikt. Były bramki, kartki, ogromne kontrowersje, obronione karne, dogrywka i gol w… ostatniej sekundzie. Zabrakło tylko happy endu, bo Olimpia przegrała u siebie po dogrywce z Koroną 1:2. Bramkarz elblążan Aleksiej Rogaczow zasłużył jednak na pomnik.

Prowadzenie, golem „do szatni”, objęła Korona i wydawało się, że jest pozamiatane.

W 90 min. spotkania na stadionie zapanowała jednak euforia, bo po faulu na Antonie Kołosowie, karnego na bramkę zamienił Lubomir Lubenow.

W dogrywce emocji było jeszcze więcej. W 104 min. drugą żółtą kartkę dostał Lubenow, a sześć minut później strzał z karnego Krzysztofa Kiercza wybronił fenomenalnie dysponowany Aleksiej Rogaczow. To jednak jeszcze nie wszystko, bo w ostatniej minucie dogrywki goście mieli kolejną „jedenastkę”, którą tym razem wykonywał Tadas Kijanskas. Rosyjski bramkarz Olimpii i tym razem w fantastycznym stylu sparował jednak uderzenie.

Kilkadziesiąt sekund później stadion przy Agrykola 8 zamarł. Kijanskas doszedł bowiem do dośrodkowania z lewej strony boiska i z bliska wbił piłkę do siatki. Gorszego scenariusza kibice Olimpii nie mogli sobie wyobrazić…