Krótko - IV liga - Sparingi

Sparing: Start Nidzica - Błękitni Pasym 2:3

2012-08-02 17:04:30 Start Nidzica, Błękitni Pasym, Marcin Gołębiewski, Michał Nosowicz, Mateusz Stalmach, Sebastian Łukaszewski

Błękitni Pasym odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo podczas przedsezonowych sparingów. Po dwóch bramkach Marcina Gołębiewskiego i jednym trafieniu Michała Nosowicza pasymianie pokonali Start Nidzica 3:2.

Piłkarze z Nidzicy szybko objęli prowadzenie, w 3 minucie wykorzystali błąd obrony Błękitnych. Wkrótce wyrównał "Gołąb", jednak jeszcze przed przerwą ponownie na prowadzenie wyszli zawodnicy Startu.

Druga połowa należała do Błękitnych. Najpierw bramkę dającą remis ponownie zdobył wprowadzony po przerwie Michał Nosowicz, a wynik ustalił Gołębiewski.

Start Nidzica - Błękitni Pasym 2:3 (2:1)

Bramki: 1:0, 1:1 - Gołębiewski, 2:1, 2:2 - M. Nosowicz, 2:3 - Gołębiewski

Skład Błękitnych: Malanowski - S. Foruś, Pietrzak, Łączyński (70' Stalmach), Kędzierski - D. Kruczyk (46' . Nosowicz), B. Nosowicz, Gołębiewski, A. Foruś - Kosiorek (70' Staszewski), M. Kruczyk.

Z drużyną Błękitnych pożegnał się Sebastian Łukaszewski. Wiele wskazuje na to, że 28-letni pomocnik zawiesi swoją karierę i w przyszłym sezonie nie zobaczymy go wna boisku.

Z Błękitnymi trenuje natomiast 21-letni obrońca Mateusz Stalmach, który jest wychowankiem pasymskiej drużyny, jednak zrezygnował jesienią z występów z przyczyn prywatnych. Kilka lat temu Stalamch zdobył mistrzostwo Polski juniorów w barwach Stali Mielec.