News - Sparingi - I liga

Stomil 1:3 przegrał z Lechią Gdańsk

2012-07-21 15:21:31 Stomil Olsztyn, Lechia Gdańsk, Paweł Baranowski, Zbigniew Kaczmarek

Paweł Baranowski. Fot. AS

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali w kolejnym sparingu. Tym razem podopieczni Zbigniewa Kaczmarka ulegli 1:3 Lechii Gdańsk.

- Do przerwy graliśmy jak równy z równym, stwarzaliśmy sobie sytuacje, momentami to my dominowaliśmy na boisku. Po przerwie Lechia wymieniła praktycznie całą "jedenastkę" i było u nich widać świeżość i szybkość, to przeważyło o wyniku. My jesteśmy na innym etapie, przygotowujemy się już do meczu z Dolcanem, dlatego zmiany były rzadkie - mówił po meczu trener Zbigniew Kaczmarek.

- W pierwszej połowie byliśmy minimalnie lepsi od Lechii. Stworzyliśmy sobie więcej sytuacji do zdobycia bramki. Ja do siatki rywali trafiłem głową po dośrodkowaniu Mindaugasa Kalonasa. W drugiej połowie Lechia miała przewagę. Wymienili większą ilość piłkarzy. My mieliśmy jeszcze w nogach dogrywkę w Pucharze Polski - mówił po meczu Paweł Baranowski, obrońca Stomilu Olsztyn.

• Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn 3:1 (0:1)

0:1 - Baranowski (44), 1:1 - Rasiak (59), 2:1 - Kacprzycki (70), 3:1 - Andreu (82 - k.)

Lechia: Małkowski - Deleu (46 Pietrowski), Bąk (46 Bieniuk), Madera, Hajrapetjan (46 Andriuškevičius) - Ricardinho (46 Kacprzycki), Surma (46 Kostrzewa), Bajić (46 Machaj), Andreu, Wiśniewski (46 Nowak) - Duda (46 Rasiak)

Stomil: Ptak (46 Leszczyński) - Bucholc, Baranowski, Niewulis, Głowacki - Suchocki (71 Michałowski), Tunkiewicz, Jegliński (71 Glanowski), Kalonas (60 Filipek), Strzelec (46 Świderski) - Kaźmierowski (60 Łukasik)

źródło: stomil.olsztyn.pl / stomilolsztyn.com

1. Elewator 3 2012-07-22 20:00:12 (actv***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #21285 0:0 zgłoś

Wie ktoś coś wiecej na temat afery tasmowej w PSL.

2. Stomil Olsztyn 2012-07-22 15:38:15 (acsp***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #21282 0:0 zgłoś

Co z Juśkiewiczem?

3. swz 2012-07-22 13:27:45 (***.olsztyn.vectranet.pl) #21279 0:0 zgłoś

do kibic sukcesu - ale jestes głupi, nie wiedzialem, ze moje wypowiedzi tak ci imponują podejrzewam, ze jestes zwyklym zakompleksionym leszczem ktory chodzi przy scianie w szkole

4. stomil 2012-07-22 13:22:26 (***.***.***.***.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) #21278 0:0 zgłoś

super ze jest taki kaloonas a sorki jak przekrece nazwisko bo potrzeba nam dobrego doswiadczonego pomocnika na skrzydle sam Lukasz Suchocki nie bedzie ciagnal Stomilu we wszystkich meczach ,super transfer Trener KACZMAR ma plan i dajmy mu go realizowac

5. kibic 2012-07-22 11:35:36 (dkc***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #21275 0:0 zgłoś

kto wie cos wiecej na temat KAMILA JUŚKIEWICZA, podobno ma sie u nas odbudowac po kradzieży, z tego co wiem i widzialem dobry skrzydlowy

6. swz 2012-07-22 10:09:14 (***.olsztyn.vectranet.pl) #21272 0:0 zgłoś

kto wie cos wiecej na temat Rafała Sadowskiego, podobno ma sie u nas odbudowac po kontuzji, z tego co wiem i widzialem dobry skrzydlowy

7. Do: NKE 2012-07-22 03:36:33 (public***.cdma.centertel.pl) #21269 0:0 zgłoś

Zawsze i wszędzie kętrzyńska granica jebana będzie!

8. NKE 2012-07-22 01:01:07 (***.***.***.***) #21267 0:0 zgłoś

tylko tyle wspolnego ,ze 3 wioski z naszego regionu graly..

9. Do: fan 2012-07-21 23:41:33 (public***.cdma.centertel.pl) #21266 0:0 zgłoś

A co mają Błękitni Orneta i Granica Bezledy do meczu Stomilu z Lechią???

10. oli 2012-07-21 21:08:00 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #21261 0:0 zgłoś

mieli w nogach 120 minut meczu w pucharze hahahaha wstyd i hanba zeby meczyc sie z zespolem 3 klasy nizszym,spadek murowany

11. zagorzały 2012-07-21 19:26:17 (cmg***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #21257 0:0 zgłoś

wygralibyśmy, gdyby w składzie nie zabrakło Kamila Juśkiewicza, który lada dzień ma podpisać kontrakt ze Stomilem.

12. Lc.przym. 2012-07-21 18:32:49 (***.***.***.***) #21256 0:0 zgłoś

I tak to jest wlasnie roznica miedzy pilka na pomorzu ,a pilka na wschonich wichurkach...

13. hcg 2012-07-21 18:28:58 (***.olsztyn.vectranet.pl) #21255 0:0 zgłoś

Takie pomocnika jak Kalonas nie mieliśmy od czasów Zejera. Oby podpisał ten kontrakt. Do 60 minuty Stomil przeważał na boisku, później do głosu doszła Lechia bo wymieniła cały skład po przerwie. Przed przerwą była setka Kalonasa właśnie po centrze z prawego skrzydła i chyba nie mógł się zdecydować czy strzelać głową czy nogą i odbił piłkę ramieniem a ta o centymetry minęła słupek. Później był gol na 1:0. Idealna wrzutka Kalonasa do Baranowskiego. Po przerwie Lechia próbowała narzucić swój styl gry ale nasi im za bardzo nie pozwalali. Gol na 1-1 nie powinien paść. Obrońcy Stomilu mieli co najmniej 2 szanse żeby wybić piłkę ale cackali się w swoim polu karnym, Rasiak się przepchnął i wpakował piłkę z 7m. Na 2-1 akcja akurat ładna i zasłużony gol choć Leszczyński mógł chyba zachować się trochę lepiej bo puścił piłkę pod ręką. No ale to było sam na sam po ładnym zagraniu z głębi pola. Trzeci gol padł z karnego, wątpliwego. Dla mnie więc 1-1 :) Gra Stomilu na tle Lechii naprawdę dobra szczególnie do momentu gdy na boisku był Kalonas, który rządził i dzielił w środku pola. Wychodził cały czas do gry, brał rozgrywanie na siebie, przytrzymywał, jak było trzeba to zwalniał tempo. Jestem pod dużym wrażeniem jego gry.