News - II liga - Sparingi - Transfery

Olimpia z Grudziądza lepsza od Olimpii z Elbląga. Drużyna Raduszki jedzie na obóz

2012-07-15 00:30:18 Olimpia Elbląg, Olimpia Grudziądz, Szymon Szałachowski

Trener Oleg Raduszko zastanawia się, jak zbudować drużynę na II ligę. Fot. Michał Kuna

Olimpii Elbląg przegrali w sobotę (14.07) z I-ligową imienniczką z Grudziądz 0:2. Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania, a ich autorami byli Adrian Frańczak (65) i Maciej Rogalski (87).

Dla elblążan był to drugi mecz kontrolny tego lata. Wcześniej "Olimpijczycy" przegrali w Bartoszycach z młodzieżowcami Legii Warszawa 0:1. W sobotę lepsza od nich okazała się Olimpia Grudziądz wygrywając w Elblągu 2:0.

I-ligowcy od początku meczu dłużej utrzymywali się przy piłce, powoli konstruowali akcje, ale niewiele z tego wynikało. Z kolei elblążanie w pierwszej połowie momentami bronili się prawie całą drużyną i praktycznie nie zagrozili bramce rywali.

W drugiej połowie, po okresie w miarę wyrównanej gry, w 65 min. piłkarze z Grudziądza zdobyli pierwszego gola - Adrian Frańczak strzałem z pola karnego pod poprzeczkę pokonał bramkarza gospodarzy.

Drugą bramkę Olimpia z Grudziądza strzeliła po kontrataku przeprowadzonym po rzucie wolnym Olimpii z Elbląga.

- Żaden z testowanych piłkarzy dzisiaj nie zachwycił - oznajmił po mecuz Szymon Szałachowski, drugi trener Olimpii. - Nie będziemy jednak na razie podejmować żadnych decyzji kadrowych. Mamy czas do 30 lipca.

Zespół z Elbląga od poniedziałku będzie trenować na zgrupowaniu w Tolkmicku.

źródło: "Dziennik Elbląski"