Krótko - V liga

20. kolejka „okręgówki”: Mazur Pisz — Orlęta Reszel 1:1 (0:0)

2012-04-05 21:02:43 Mazur Pisz, Orlęta Reszel, Adam Ożarowski, Mateusz Kozoń

Mateusz Kozoń i Sebastian Poświata (walczą o piłkę) zdobyli w sobotnim meczu po jednej bramce. Fot. Łukasz Szymański

Mazur Pisz zremisował 1:1 z Orlętami Reszel w czwartkowym meczu gr. 1 ligi okręgowej. Prowadzenie wiceliderowi dał na początku drugiej połowy niezawodny Mateusz Kozoń. Gospodarze doprowadzili do wyrównania po rzucie karnym w 80. minucie.

Dużo walki w środku pola, kilka okazji bramkowych i dwa gole zdobyte po błędach defensywy zobaczyli kibice w Piszu, którzy w czwartek wybrali się na pierwszy mecz 20. kolejki. Prowadzenie faworyzowanym gościom dał na początku drugiej połowy Mateusz Kozoń. Najskuteczniejszy napastnik Orląt wyskoczył do prostopadłej piłki zza pleców obrońców, wykorzystując ich kiksy, gdy próbowali przeciąć podanie.

Sebastian Poświata zrehabilitował się 10 minut przed końcem meczu. Kapitan Mazura wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Jacka Prusinowskiego na Błażeju Gutowskim. Bramkarz Orląt spóźnił się z interwencją na przedpolu i powalił na ziemię napastnika gospodarzy.

Na korzystnym wyniku bardzo zależało zespołowi z Pisza. Mazur przegrał oba wcześniejsze wiosenne mecze i spadł o kilka miejsc w tabeli.

— Jeżeli nie można meczu wygrać, to trzeba chociaż zremisować — ocenił Adam Ożarowski, trener Mazura. — Po raz kolejny zaprezentowaliśmy się dobrze na tle wymagającego rywala, więc byłoby niedobrze, gdybyśmy znowu nie wywalczyli choćby punktu. Oba gole padły po prostych błędach, ale nie brakowało też dobrych okazji strzeleckich.

Mazur mógł doprowadzić do wyrównania chwilę przed rzutem karnym. Po błędzie defensywy Orląt w dogodnej okazji znalazł się Błażej Gutowski. Bramkarz z Reszla zdołał odbić jego  strzał, ale piłka leciała w światło bramki. Z linii bramkowej wybił ją Damian Schwesig, mimo że naciskał go Wojciech Cumach, rezerwowy napastnik Mazura.

Pozostałe mecze 20. kolejki w grupie 1 w Wielką Sobotę. Odwołano piątkowe spotkanie Polonii Lidzbark Warmiński z Omulwią Wielbark.