Dwa oblicza elbląskiej Olimpii dały jeden punkt w Płocku

2012-03-18 15:21:30 Olimpia Elbląg, Wisła Płock, Anton Kołosow, Szymon Szałachowski, Libor Pala

Libor Pala i Szymon Szałachowski podczas konferencji po meczu w Płocku. Fot. wisla.plock.pl

To obiecujący początek. Odmieniona Olimpia nie zawiodła i na inaugurację piłkarskiej wiosny po niezłym spotkaniu w Płocku zremisowała z Wisłą 1:1.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy grali zdecydowanie spokojniej. Po Olimpii natomist widać było, że dość długo będzie wchodzić w sobotni mecz.

Pierwszy kwadrans naporu gospodarzy udało się przetrwać, a gol padł w kompletnie nieoczekiwanym momencie. Wisła trzema szybkimi podaniami wyszła spod własnej bramki, jeden z jej graczy zagrał górną piłkę na 16. metr, a między Grzegorzem Szamotulskim i Marcinem Pacanem doszło do fatalnego nieporozumienia. Znakomicie wykorzystał to Brazylijczyk Mosart, który ubiegł zarówno Pacana, jak i wychodzącego z bramki "Szamo".

Niedługo później Marcin Pacan miał pecha po raz drugi. Doświadczony obrońca opuścił bowiem boisko z poważnym urazem i niewykluczone, że może mieć nawet zerwany mięsień łydki.

Olimpia szybko się jednak przeorganizowała, a szkoleniowcy na pozycję stopera cofnęli Macieja Scherfchena, co pozytywnie wpłynęło na poczynania zespołu zarówno z tyłu, jak i z przodu.

Olimpia zaczęła grać odważniej jeszcze przed przerwą, za to Wisła jakby się drzemnęła. Nie obudził jej nawet strzał w słupek Bartłomieja Bartosiaka tuż przed przerwą.

Po zmianie stron było jeszcze lepiej, a efektem coraz częstszych ataków Olimpii był gol Antona Kołosowa w 50 min. meczu. Piłka jak po sznurku powędrowała od pola karnego Olimpii do pola karnego Wisły, a znakomitą kontrę elblążan precyzyjnym strzałem w długi róg wykończył z 15 m ukraiński napastnik.

Później Olimpia atakowała nadal, a najlepszą okazję do przechylenia szali zwycięstwa na korzyść elblążan miał w 76 min. Tomasz Chałas, który w dogodnej sytuacji chybił z 7 m.

W końcówce natomiast z boiska wyleciało dwóch bocznych obróców. Najpierw arbiter za dwie żółte kartki wyrzucił Ariela Jakubowskiego, a kilka minut później Białorusina Witalija Nadijewskiego.

Dodajmy, że sporo działo się również poza boiskiem. Spóźnionych na mecz kibiców Olimpii nie wpuszczono bowiem na stadion i między nimi a ochroną i policją doszło do małej awantury. Kilkanaście osób zostało zatrzymanych, a niewykluczone, że kary posypią się również na klub z Elbląga.

POWIEDZIELI PO MECZU

• Szymon Szałachowski, drugi trener Olimpii:

- Remis jest, niestety, zasłużony. My przyjechaliśmy tu po pełną pulę i chcieliśmy ten mecz wygrać. To było widać w grze naszych zawodników, szczególnie w pierwszej połowie, nie weszliśmy w mecz. Zespół nie realizował zadań, które wyznaczył trener. W drugiej połowie przeważaliśmy, byliśmy częściej przy piłce i zdobyliśmy bramkę. Myślę, że mieliśmy jeszcze dwie sytuacje, które powinniśmy wykorzystać. Stało się jednak, jak się stało. Gramy dalej i czekamy na kolejny mecz.

• Libor Pala, trener Wisły Płock:

- Myśmy w ten mecz dobrze weszli i powinniśmy strzelić więcej bramek. Jedna bramka to za mało i czułem, że jak nie strzelimy drugiej, może być problem. Zawodnicy mieli w głowach, że mecz się skończy 1:0, ale piłka ma inne prawa. Do siebie mam pretensje o to, że widząc brak walki Ricardinho, nie zmieniłem go po pierwszej połowie. Biorę na siebie tę bramkę na 1:1.

• Wisła Płock – Olimpia Elbląg 1:1 (1:0)

1:0 - Mosart (23), 1:1 - Kołosow (50)

Żółte kartki: Mosart, Matar, Jakubowski (Wisła), Borsuokow, Bartosiak, Koladka, Nadijewskij (Olimpia)

Czerwona kartka: Jakubowski (Wisła, 87 - za dwie żółte), Nadijewskij (Olimpia, 90 - za dwie żółte)

Sędziował: Paweł Dreschel (Gdańsk)

Widzów: 3 500

Wisła: Pesković - Jakubowski, Zembrowski, Radić, Jaroń – Ricardinho (54 Sekulski), Matuszek, David (58 Petasz), Matar - Biliński, Mosart (58 Joao Paulo)

Olimpia: Szamotulski - Nadijewskij, Pacan (35 Tiszkiewicz), Borsukow, Derbich - Bartosiak, Scherfchen, Lubenow (81 Banasiak), Koladko (73 Chałas), Czoska - Kołosow