Krótko - IV liga - V liga - Sparingi

Dwie wygrane Sokoła w sparingach

2012-03-04 22:06:54 Sokół Ostróda, Olimpia Olsztynek, Sparta Brodnica

Piłkarze ostródzkiego Sokoła (wicelider IV ligi) w sobotę rozegrali dwa mecze kontrolne. Przed południem ostródzianie wygrali z Olimpią Olsztynek (klasa okręgowa), a wieczorem okazali się lepsi od Sparty Brodnica (III liga).

W meczu z Olimpią Olsztynek w składzie Sokoła wystąpili juniorzy i zawodnicy, którzy rzadziej grali w spotkaniach sparingowych. Ostródzcy piłkarze przez większą część meczu byli stroną dominującą. Przestój zaliczyli w drugiej części pierwszej połowy. Wtedy stracili jedyną bramkę. Mogli też stracić drugą, jednak Bartosz Roda obronił rzut karny. Po przerwie Sokół zepchnął rywali z Olsztynka do obrony. Mimo tego gospodarze strzelili tylko jednego gola. Tuż przed końcem meczu wynik na 3:1 ustalił Łukasz Gwiazda.

• Sokół Ostróda – Olimpia Olsztynek 3:1 (2:1)

1:0 – Mazik (16), 1:1 – Kotliński (34), 2:1 – Skirzewski (45), 3:1 – Gwiazda (82)

Drugim sobotnim rywalem Sokoła była III-ligowa Sparta Brodnica. Goście w pierwszej połowie wykorzystali błąd ostródzkiego bramkarza i objęli prowadzenie. Przed przerwą to piłkarze z Brodnicy byli zespołem lepszym. Gospodarze za robotę wzięli się dopiero po przerwie. Najpierw drugiego gola w tym dniu zdobył Jakub Skirzewski, a później na prowadzenie ostródzian wyprowadził Bogdan Miłkowski. Trzeciego gola zdobył Paweł Podhorodecki. Tuż przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się Andrzej Burchard, który niestety skierował piłkę do własnej bramki.

• Sokół Ostróda – Sparta Brodnica 3:2 (0:1)

0:1 – (15), 1:1 – Skirzewski (59 k), 2:1 – Miłkowski (71), 3:1 – Podhorodecki (79), 3:2 – (88 s)