News - Sparingi - Transfery - I liga

"Szamo" nie puszcza, Olimpia remisuje. Derbich blisko gry w Elblągu

2012-02-15 18:21:47 Olimpia Elbląg, Łukasz Derbich, Grzegorz Szamotulski, Szymon Szałachowski

Trenerzy Oleg Raduszko (z lewej) i Szymon Szałachowski są coraz bliżej skompletowania kadry na rundę wiosenną. Fot. Michał Kuna

Olimpia Elbląg zremisowała w Świeciu 0:0 z I-ligową Olimpią Grudziądz. Jako zawodnik klubu z Elbląga zadebiutował Grzegorz Szamotulski, a w barwach Olimpii pokazał się też Łukasz Derbich, znany m.in. z Cracovii.

- Silny wiatr utrudniał grę, ale zespół w miarę dobrze wywiązywał się z zadań taktycznych. Mieliśmy sześć bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki, w tym cztery stuprocentowe – opisuje Szymon Szałachowski, drugi trener Olimpii.

Wspomniane „setki” pierwszej połowie mieli Bartosiak i Chałas, a w drugiej Kaliadka i Banasiak. Rywale natomiast odpowiedzieli m.in. strzałem w słupek.

- Mecz mocnej walki na pograniczu faulu – podsumowuje Szałachowski. - W ogólnym rozrachunku uważam, że zrobiliśmy lepsze wrażenie niż przeciwnik. Teraz wracamy na zgrupowanie, a w sobotę w Elblągu czeka nas kolejny sprawdzian.

Tym razem, w sobotnie południe, rywalem elblążan będzie III-ligowy Koral Dębnica. W meczu zagra m.in. 29-letni Łukasz Derbich, lewy obrońca i były gracz m.in. Cracovii i Ruchu Chorzów, a ostatnio I-ligowej Sandecji.

Do rozmów z działaczami klubu boczny obrońca ma siąść po sobotnim sparingu.

• Olimpia Grudziądz – Olimpia Elbląg 0:0

Olimpia Grudziądz: (I połowa) Wróbel (30 Zaniewski) - Kokoszka, Staniek, Kowalski, Ratajczak - Frańczak, Kłus, Kryszak, Grischok - Ruszkul, Cieśliński. (II połowa) Zaniewski (60 Osiecki) - Kokoszka (70 Kowalski), Kościukiewicz, Staniek, Abramowicz - Cieciura, Kłus (70 Adamczyk), Białek, Domżalski - Dziedzic, Sulej

Olimpia Elbląg: Szamotulski – Sidorowicz, Pacan, Borsukow, Kołodziejski (50 Derbich), Tiszkiewicz (55 Chekunow), Kaliadka (70 Kołosow), Bartosiak (48 Banasiak, 83 Miecznik), Kaczmarczyk (60 Czoska), Lubenow (83 Sulima) Chałas (70 Pawłowski)