Krótko - Juniorzy - Inne - I liga

Chorwacja zwycięzcą małego Euro w Elblągu

2012-01-19 10:22:15 Olimpia Elbląg

Zwycięzcą rozegranego we wtorek w elbląskiej hali CS-B Turnieju Euro-Talenty 2012 została SP 19, której uczniowie wcielili się w reprezentację... Chorwacji. Na drugim miejscu zawody ukończyła SP 16 (Włochy), a na ostatnim stopniu podium stanęły zespoły SP 1 (Polska) i SP 12 (Niemcy).

W zawodach udział wzięło 15 drużyn, które składały się dzieci z klas I-III. Pierwotnie w zmaganiach miało zmierzyć się 16 szkół, jednak jedna reprezentacja nie dotarła na turniej. Organizatorzy, dla dzieci biorących udział w Turnieju, przygotowali niespodziankę: koszulkę z z napisem "Olimpia Elbląg" na plecach i nazwą państwa, które drużyna reprezentowała z przodu koszulki. W ten sposób klub z Agrykola zakończył I etap programu "Olimpijska Szkoła", który propaguje piłkę nożną wśród najmłodszych elblążan.

Zmagania szkolnych kolegów obserwowali z trybun kibice, pośród których najwięcej było dzieci ze szkół: SP 1, SP 16, SP 19 i SP 23.

Same zawody pozwoliły wyselekcjonować chłopców obdarzonych piłkarskim talentem.

Organizatorzy wyróżnili również najlepszych graczy, biorących udział w zawodach. Najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrany został Jakub Elmanowski z SP 16, który na co dzień trenuje w zespole juniorów Olimpii. Koronę króla strzelców i pamiątkową statuetkę zdobył dzięki największej liczbie strzelonych bramek Karol Siwiak z SP 19. Za najlepszego bramkarza zawodów uznano Mateusza Terleckiego z SP 1.