forBet promocja

Temat dwadozera.pl - V liga - Inne - Kibice

Coraz więcej "szczycieńskich socios" wspiera MKS

2012-01-07 00:00:25 MKS Szczytno, Zbigniew Magnuszewski

W Szczytnie, mimo słabych wyników, w końcu zaczyna być normalnie. Fot. mksszczytno.futbolowo.pl

W Szczytnie, mimo słabych wyników, w końcu zaczyna być normalnie. Fot. mksszczytno.futbolowo.pl

Podczas walnego zebrania członków MKS Szczytno zatwierdzono skład zarządu. Prezesem ostatniego zespołu grupy 1 ligi okręgowej pozostał Zbigniew Magnuszewski. O tym, że atmosfera wokół klubu normalnieje świadczy fakt, że przybywa członków Szczycieńskiego Klubu STU (100), który ma wspierać działalność klubu.

 

- Sensacji nie przewidywaliśmy i - zgodnie z przewidywaniami - ich nie było - mówi o środowym zebraniu Magnuszewski. - Zebranie dotyczyło przede wszystkim tzw. spraw roboczych. Zaprezentowaliśmy na przykład sprawozdanie finansowe i mogę się pochwalić, że za mojej kadencji klub ma tylko 3 tys. zł zaległości. Myślę, że nie jest to kwota, której nie dałoby się uregulować. Gorzej, że wciąż mamy stare długi, siegające nawet 2010 roku i one są już niestety większe...

Na to, aż klub będzie mieć czyste konto trzeba będzie pewnie jeszcze poczekać. Cieszy za to już teraz, że coraz więcej jest członków powołanego do życia 25 listopada Szczycieńskiego Klubu STU (100). Elitarny klub, którego członkowie mogą się uważać za "szczycieńskich socios" ma już 28 przedstawicieli ze Szczytna, Olsztyna i Warszawy.

 

Piękny pakiet przywilejów!

A idea klubu jest prosta, ale bardzo wzniosła. Klub "powstał, tak jak inne tego rodzaju kluby, w celu skonsolidowania osób prywatnych i firm działających w naszym regionie, którym nie jest obojętny los MKS Szczytno, przede wszystkim zaś młodych ludzi uprawiających piłkę nożną" - czytamy na, porządnie prowadzonej, stronie klubu. I dalej: - "Wstępując do Szczycieńskiego Klubu STU (100) nie tylko stajecie się Państwo mecenasami piłki nożnej w Szczytnie, ale macie możliwość rozwoju własnych firm przez nawiązanie kontaktów handlowych i biznesowych z innymi członkami SKS (100), propagowania idei wychowania przez sport, poznawania nowych ludzi. Dajecie możliwość rozwoju młodym ludziom, dla których sport jest drogą do samorealizacji".

Dodajmy, że aby wstąpić do klubu wystarczy skontaktować się z prezesem lub rzecznikiem klubu (brawo, że ktoś taki w ogóle jest!) i wpłacić co najmniej 100 zł na specjalny rachunek.

W zamian za to klub oferuje cały pakiet przywilejów. I to nie byle jakich! Po pierwsze MKS umieszcza swojego dobroczyńcę na liście dostęnej na bieżąco w klubie i na wspomnianej stronie internetowej. Poza tym klub przyznaje i uprawnia do noszenia honorowego znaczka klubowego oraz dostarcza kartę poświadczającą przynależność do klubu. Za darmo można też wchodzić na wszystkie domowe mecze przez cały sezon, a - po sześciokrotnym wpłaceniu 100 zł - dobroczyńca dostaje klubową koszulkę z autografami wszystkich zawodników. Ponadto, na życzenie, każdy klubowicz może otrzymywać na swoją skrzynkę mailową wszystkie klubowe aktualności oraz informacje o planowanych imprezach, meczach i sparingach. Raz w roku na podany adres mailowy przesyłany będzie również raport dotyczący klubowych finansów, a do tego jeszcze klubowicze na stronach internetowych swoich lub swoich firm mogą umieszczać informację potwierdzającą fakt przynależności do Szczycieńskiego Klubu STU (100). Uff...

Jakby tego było mało, przy klubie od pewnego czasu działa Rada Sponsorów. To ciało, na którego powołanie dopiero niedawno zdecydował się na przykład II-ligowy OKS 1945 Olsztyn, co w stolicy regionu uznano za innowację.

 

Teraz czas na wyniki

Niby to wszystko to drobne rzeczy, a jednak na twarzy pojawia się ciepły uśmiech, gdy człowiek przypomni sobie, że MKS to obecnie klub tylko V-ligowy. Pieniędzy w Szczytnie nie ma i pewnie długo jeszcze nie będzie, ale najważniejsze, że wokół szczycieńskiego futbolu wreszcie zaczyna się tworzyć pozytywny klimat. Nie ma już mowy o "aferze trampkowej", przepychankach z panią burmistrz czy masowych odejściach z klubu i planach wymazania klubu z piłkarskiej mapy województwa. Jest za to fajna, aktualizowana dość regularnie stronka; Szczycieński Klub STU (100) ze świetnym, rozbudowanym pakietem lojalnościowym oraz Rada Sponsorów. Teraz fajnie by było, gdyby wiosną przyszły jeszcze wyniki, bo jesienią w 17 meczach MKS nie przegrał tylko cztery razy...

 

PG

 

Komentarze

 1. do Długa Droga 2012-01-09 17:32:16 (afpm***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #12416 0:0 zgłoś

  Mogę Cię zapewnić,że zarząd stara się jak może we wszystkich kierunkach,nie tylko w tych organizacyjnych ale to,to akurat podstawa aby w tym b.trudnym czasie,klub utrzymał się na powierzchni.Mogę Cię zapewnić też,że nie rozgląda się za kimś kto weźmie z Nich "miarę na pomnik"a za "złotą radę dzięki",zarząd teraz na pewno za Twą sugestią,skupi się i na niwie sportowej,o czym zupełnie do tej pory "najwyraźniej zapomniał".

 2. Długa Droga 2012-01-08 00:09:02 (public-gprs***.centertel.pl) #12391 0:0 zgłoś

  Do sytuacji w której Szczytno będzie na miejscu odpowiadającemu jego potencjałowi jeszcze długa droga. Zarząd pierwszy raz od dawna robi co do niego należy, ale za to pomników nikt nikomu nie będzie stawiał. Teraz może czas skupić się na poprawie poziomu sportowego, bo chyba o to w tej całej zabawie chodzi.

 3. PG 2012-01-07 22:23:03 (public-gprs***.centertel.pl) #12388 0:0 zgłoś

  do oe: Racja i oczywiście o tym wiem. W tym wypadku w porównaniu chodziło jednak o to, że dopiero niedawno taką radę powołano w OKS 1945, co jest pewną innowacją. Gdybym napisał, że Rada od dawna działa przy OE, to zdanie nie pasowałoby w tym kontekście do tezy. Ale oczywiście za powołanie Rady Sponsorów, jeszcze zanim zrobili to inni, Olimpii należą się słowa pochwały. Pozdrawiam, Piotr Gajewski

 4. oe 2012-01-07 15:43:39 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #12384 0:0 zgłoś

  Rada Sponsorów od bardzo dawna jest w Olimpii Elbląg. To tak dla zapoznania redakcji z sytuacją w I-ligowcu. Nie można wszystkich porównywać do II-ligowego OKS-u.

Dodaj swój komentarz

        
#  # # #### 
 # # # #   
 ##  # #### 
 ##  #   # 
 # # # #  # 
#  # # ####