forBet promocja

Liga gra! - II liga - III liga - IV liga - V liga - Inne - A klasa - B klasa - I liga

Jedenastka tygodnia dwadozera.pl

2011-11-09 22:43:42 Mateusz Imianowski, Mykoła Dremliuk, Przemysław Łapiński, Kamil Chrzanowski, Łukasz Suchocki, Mariusz Muszalik, Kamil Tomczyk, Grzegorz Mróz, Paweł Kowalewski, Daniel Maliszewski

Rys. Paju

Rys. Paju

Choć A klasa i B klasa pokończyły już zmagania, a w "okręgówce" nikt jakoś nie rzucił nam się w oczy, problem z wyborem jedenastki tygodnia był tym razem naprawdę spory. Jasnych punktów w meczach I, II, III i IV ligi było jednak tak dużo, że bez kłopotu moglibyśmy skompnować dwie jedenastki!

 

Kryteria wyboru do „Jedenastki tygodnia dwadozera.pl” są wybitnie subiektywne. Raz sprawa jest oczywista, bo ktoś strzelił cztery gole, zaliczył trzy asysty albo wybronił mecz. Innym razem będzie nam chodzić bardziej o uhonorowanie całej drużyny, a jeszcze innym o podkreślenie wagi pojedynczego wyczynu, którego dokonał dany zawodnik. To między innymi dlatego zdecydowaliśmy się na tak ofensywne ustawienie (1-3-4-3), w którym łatwiej wyróżnić zawodników ofensywnych. Nie da się ukryć, że to ich wyczyny najłatwiej zweryfikować.

Na pewno nie jest to zestawienie ani obiektywne, ani kompletne i ktoś został w naszej zabawie pominięty. Nie byliśmy na wszystkich meczach i nie ze wszystkich meczów czytaliśmy relacje, ale, podkreślamy, w tej zabawie chodzi o... zabawę. Chcemy wyróżniać pozytywne postacie i ich wyczyny, a także pobudzać Was do dyskusji. Zachęcamy do swoich typów!

 

------------------------------Imianowski (Olimpia 2004)------------------------------

-------Dremliuk (Olimpia Elbląg)-------Łapiński (Rominta)-------Chrzanowski (Start Działdowo)----------

Suchocki (OKS 1945)-----Muszalik (Olimpia Elbląg)-----Szostek (Sokół)-----Tomczyk (GKS Wikielec)

-------Mróz (Start Nidzica)-------Kowalewski (Granica)-------Maliszewski (Vęgoria)-------

 

 • Mateusz Imianowski (Olimpia 2004 Elbląg) - wybroniony karny, czyste konto i zwycięstwo w derbach Elbląga z Concordią (1:0).
 • Mykoła Dremliuk (Olimpia Elbląg) - w meczu z Górnikiem Łęczna przykrył czapką Brazylijczyka Nildo, najlepszego snajpera I ligi. Widać, że dobrze czuje się w nowym ustawieniu forsowanym przez trenera Anatolija Piskowca. Olimpia zagrała na zero z tyłu i wygrała pierwszy raz od dwóch miesięcy (1:0).
 • Przemysław Łapiński (Rominta Gołdap) - gol na 1:0 w meczu z Drwęcą (2:0), pewna gra i zero z tyłu.
 • Kamil Chrzanowski (Start Działdowo) - solidne zawody i zero z tyłu w meczu kolejki z Warmią Grajewo (wygrana 1:0 na wyjeździe).
 • Łukasz Suchocki (OKS 1945 Olsztyn) - niby "tylko" wypracował dwie bramki, ale kto widział mecz z Pogonią Siedlce (3:0), ten wie, że to kolejny show "Suchego".
 • Mariusz Muszalik (Olimpia Elbląg) - asysta i bardzo dobre zawody w wygranym 1:0 meczu z Górnikiem Łęczna. To m.in. dzięki jego uporządkowanej grze w środku pola Olimpia przerwała fatalną passę i w końcu wygrała.
 • Maciej Szostek (Sokół Ostróda) - w meczu ze wzmocnionymi zawodnikami pierwszego zespołu rezerwami OKS 1945 Olsztyn zagrał bardziej wysunięty, niż zwykle. Zmiana pozycji wyszła mu na zdrowie, bo zagrał świetny mecz, strzelił dwie bramki i to w dużej mierze dzięki niemu Sokół wygrał prestiżowy mecz.
 • Kamil Tomczyk (GKS Wikielec) - jego dwa gole w drugiej połowie dały ekipie z Wikielca zwycięstwo w meczu z liderem tabeli Zniczem Biała Piska. Pierwsze trafienie - z rzutu... rożnego!
 • Grzegorz Mróz (Start Nidzica) - hat-trick w meczu z Polonią Pasłęk (4:1).
 • Paweł Kowalewski (Granica Kętrzyn) - hat-trick w derbach na wyjeździe (3:1 z MKS Korsze) - to się nazywa coś!
 • Daniel Maliszewski (Vęgoria Węgorzewo) - jego dwa gole w pierwszej połowie pozwoliły wywieźć Vęgorii komplet punktów z trudnego terenu w Barczewie (4:2).

A Wy kogo jeszcze widzielibyście w naszej "Jedenastce"?

 

Redakcja

 

Komentarze

 1. chruscik 2011-11-11 18:45:10 (atm.reszel.arkusnet.pl) #10815 0:0 zgłoś

  sugestie do nast. jedenastki: Kamil Jankiewicz - trzy bramki w derbach z Wilczkiem, Mateusz Zaleśkiewicz - bardzo dobry mecz w pomocy, Łukasz Żółtowski (Wilczek), także dobry występ środkowego pomocnika

 2. Piotr Gajewski 2011-11-10 10:40:44 (host***.gazetaolsztynska.pl) #10787 0:0 zgłoś

  Szostiego juz dodalismy. Dzieki za czujnosc. Czasem te nasze teksty powstaja o bardzo poznych godzinach i stad troche niedokladnosci. A Filip? Chcielismy go dac, tak samo jak Lysiaka, ale ostatecznie uznalismy, ze kilku zawodnikow mialo wiekszy wplyw na wynik swojej druzyny. W wygrana OKS 1945 naszym zdaniem najwiekszy wklad mial Suchy i jego nominowalismy. A Filip i tak bedzie krolem strzelcow ;)

 3. Stomil 2011-11-10 09:56:22 (***.olsztyn.vectranet.pl) #10784 0:0 zgłoś

  Ja bym jeszcze Krzysia Filipka do tego dorzucił, super mecz z Pogonią Siedlce :) a no i redaktor zapomniał opisać za co Szostka tu umieściliście...

Dodaj swój komentarz

           
#####  #### #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
##### #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#  # ####  ####