forBet promocja

News - Reprezentacja - Nasi za granicą - Euro 2012

Nasi w bramce młodzieżówki!

2011-11-09 22:37:00 Tomasz Ptak, Filip Kurto

Filip Kurto (z lewej) i Tomasz Ptak -

Filip Kurto (z lewej) i Tomasz Ptak - "towary eksportowe" warmińsko-mazurskiej fabryki bramkarzy. Fot. oficjalne strony Wisły i Jagiellonii

Filip Kurto i Tomasz Ptak dostali powołania na poniedziałkowe (14 listopada) mecze eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy z Mołdawią. Oznacza to, że tak czy siak w bramce naszej "młodzieżówki" zagra gość z Warmii i Mazur!

Dla porządku przypomnijmy tylko, że 20-letni Kurto to bramkarz krakowskiej Wisły, a 19-letni Patk to golkiper Jagiellonii Białystok.

Ten pierwszy pierwsze piłkarskie szlify zbierał w Naki Olsztyn, OKS 1945 Olsztyn i Warmii Olsztyn, a na koncie ma już dwa występy (w ubiegłym sezonie) w Ekstraklsie. W trwających rozgrywkach zagrał, jak na razie, tylko w ośmiu meczach Młodej Ekstraklasy.

Z kolei Ptak to wychowanek Zatoki Braniewo, który do Jagiellonii trafił na początku roku i nic nie wskazywało na to, że już po kilku miesiącach może być pierwszym bramkarzem czołowego klubu Ekstraklasy. Od początku paździenika (9. kolejka i mecz "Jagi" z Zagłębiem) nie oddaje on jednak miejsca między słupkami bramki klubu z Białegostoku, a na dodatek spisuje się naprawdę bardzo dobrze.

Kto wie, może któryś z nich załapie się jeszcze na Euro?

 

PG

Komentarze

 1. jh 2011-11-10 15:28:58 (abv***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #10794 0:0 zgłoś

  literówka w bramkarzem Jagieloni jest Ptak a nie PATK

Dodaj swój komentarz

           
#  # #### ###### 
 # # #  # #   
 ##  #  # ##### 
 ##  #  # #   
 # # #  # #   
#  # #### #