Krótko - Juniorzy - Nasi za granicą

Derby Krakowa po... olsztyńsku

2011-11-07 22:59:33 Piotr Karłowicz, Dawid Szymula, Artur Szymula

Co mają derby Krakowa do naszego regionu? Ano nic. No, chyba że chodzi o mecz Wisła - Cracovia w Młodej Ekstraklasie. Tu zagrało aż trzech olsztyniaków!

18-letni Piotrek Karłowicz (były gracz Naki, OKS 1945 Olsztyn i Mrągowii Mrągowo) spędził na boisku 90 minut i walnie przyczynił się do wygranej Wisły. To właśnie po faulu na nim "Wiślacy" dostali rzut karny, po którym padł gol na 1:0.

Bracia Dawid i Artur Szymulowie (obaj są wychowankami OKS 1945 Olsztyn) są natomiast od "Karła" jeszcze młodsi, ale już udaje im się przebić w składzie "młodej" Cracovii. Tym razem obaj pojawili się na boisku po przerwie. Artur wszedł zaraz po przerwie, a Dawid w 62 min.

Ostatecznie Wisła wygrała z Cracovią 2:1.