Liga gra! - Kobiety

III liga kobiet: Dziewczyny z Olsztyna nie zawodzą, w Korszach Atomówki chcą oglądać tłumy

2011-09-25 19:55:15 OKS Stomil Olsztyn, MKS Atomówki Korsze, UKS Mazury Mrągowo

Piłkarki z Korsz cieszą się po zwycięstwie. Fot. Damian Lemański

W 2. kolejce podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi sensacji nie było – zarówno zawodniczki OKS Stomil Olsztyn I, jak i OKS Stomil Olsztyn II pewnie wygrały swoje spotkania. Pierwsze trzy punkty, po ciężkim boju zdobyły też Atomówki Korsze.

Emocje w drugiej serii gier kobiecej III ligi były ogromne, bo o zwycięstwach OKS Stomil I i Atomówek zadecydowały bramki w ostatnich minutach spotkań. Te pierwsze wygrały 2:0 w Mońkach, z tamtejszym Promieniem. Gospodynie długo stawiały opór olsztyniankom, ale w ostatnich pięciu minutach straciły dwie bramki i ostatecznie uległy dwoma golami.

- Graliśmy na połowie przeciwniczek przez cały mecz, ale strasznie się męczyliśmy – przyznaje Dariusz Maleszewski, trener OKS Stomil I.

Jeszcze większą dramaturgię miał mecz Atomówek Korsze z Wissą Szczuczyn. O wygranej zawodniczek z Korsz zadecydował gol Agnieszki Krauze w ostatniej, 70. minucie spotkania (kobiety grają 2x35 min.).

- Cały mecz był pod nasze dyktando, ale piłka bardzo długo nie chciała wpaść do siatki – opisuje Krzysztof Piwiszkis, trener Atomówek, dodając że po meczu obecny na stadionie trener kadry wojewódzkiej zapowiedział powołanie dla czterech zawodniczek z Korsz. – Równie mocno co zwycięstwo cieszy mnie to, że obejrzeć dziewczyny w akcji przyszło około 300 osób. Jak na taką miejscowość jak Korsze, to znakomita frekwencja!

W trzecim, zamykającym kolejkę spotkaniu OKS Stomil II rozgromił u siebie UKS Mazury Mrągowo aż 10:2, a łupem bramkowym podzieliły się Iwona Abramczyk (cztery gole) i Weronika Dziadura (trzy bramki) oraz Marlena Marczewska, Karolina Nowacka i Dominika Złotucha (wszystkie po jednym trafieniu).

- Zwycięstwo oczywiście cieszy, ale osiągnęliśmy je sporym kosztem. Wystarczy wspomnieć, że od 65. minuty graliśmy bez bramkarki, która musiała zejść z powodu kontuzji – mówi Marek Maleszewski, trener OKS Stomil II.

• Promień Mońki – OKS Stomil Olsztyn I 0:2 (0:0)

0:1 – Babińczuk (65), 0:2 – Kostewicz (70)

• MKS Atomówki Korsze – Wissa Szczuczyn 1:0 (0:0)

1:0 – Krauze (70)

• OKS Stomil Olsztyn II – UKS Mazury Mrągowo 10:2 (5:0)

Gole dla gospodyń: Abramczyk (cztery), Dziadura (trzy), Marczewska, Nowacka i Złotucha; Gole dla gości: Wyczawska i Bubrowska