Olimpia Elbląg wraca ze Szczecina bez punktów

2011-09-03 21:22:02 Olimpia Elbląg, Pogoń Szczecin, Daniel Koczon

Po ambitnej walce elbląśka Olimpia przegrała w Szczecinie z Pogonią 1:3.

Elblążanie zaczęli spotkanie nastawieni bardzo defensywnie, co Pogoń bardzo szybko skwapliwie wykorzystała. Już w 14 min. Vuk Sotirović wyprzedził Marcina Pacana i dziubnął piłkę tuż obok wychodzącego Krzysztofa Stodoły.

Olimpia obudziła się z lekkiego letargu w końcówce pierwszej połowy, ale wtedy przyszedł drugi cios - po rzucie rożnym piłkę głową do siatki skierował Adam Frączczak.

Drugą połowę "Olimpijczycy" rozpoczęli ze zdecydowanie większym animuszem. Grę w środku pola poukładali - wprowadzeni po przerwie - Lubomir Lubenow i Andrzej Matiwjów, a gospodarze coraz bardziej oddawali pole gry podopiecznym Grzegorza Wesołowskiego.

Efekt w postaci gola kontaktowego przyszedł w 64 min., kiedy - po akcji lewą stroną boiska - piłkę do siatki wepchnął Daniel Koczon.

To trafienie dodało Olimpii jeszcze większej pewności siebie i elblążanie mogli doprowadzić do remisu. Znakomite okazje do wyrównania mieli m.in. Mateusz Kołodziejski i Bartłomiej Bartosiak, ale obaj nie wykorzystali swoich sytuacji.

Skuteczni byli za to goście, którzy po trawającym 10 minut naporze przeprowadzili udaną kontrę, którą bezbłędnie wykończył Robert Kolendowicz.

Marcin Sasal, trener Pogoni: – Na pewno cieszymy się z trzech punktów, ze zwycięstwa, kolejnego u siebie w tym sezonie. W pierwszej połowie rzeczywiście przeciwnik dał nam dużo miejsca i możliwości do pogrania, stąd dwie bramki. W drugiej połowie Olimpia nie miała nic do stracenia, podeszła wysoko i mieliśmy problemy z organizacją gry, dopuściliśmy do nerwowych sytuacji pod własną bramką. Udało się to jednak opanować, a gol Kolendowicza, mądra kontra, uspokoiła wydarzenia na boisku. Spodziewaliśmy się trudnego meczu i taki faktycznie był. Nie zlekceważyliśmy rywala i zanotowaliśmy bardzo ważne zwycięstwo. Większość zawodników zagrała dobre spotkanie i z tego jestem zadowolony.

Grzegorz Wesołowski, trener Olimpii: - Wygrał zespół mądrzejszy, który bezlitośnie wykorzystał nasze błędy. Znając siłę Pogoni, planowaliśmy dowieźć do przerwy 0:0, a po przerwie chcieliśmy powalczyć o korzystny wynik. Fakt, że gospodarze mają w składzie bardziej renomowanych, bardziej klasowych zawodników sprawił, że wykorzystali stworzone w pierwszej części sytuacje. My nie mając nic do stracenia w drugiej połowie, ruszyliśmy do bardziej zdecydowanego ataku, mieliśmy swoje sytuacje, ale nie udało się ich wykorzystać. Ile można mieć „setek”, na boisku tak klasowego rywala jak Pogoń, by coś wpadło? Takie sytuacje, jakie mieliśmy, należało zamienić na gole. Tak się jednak nie stało i stąd porażka. Jestem zawiedziony.

• Pogoń Szczecin – Olimpia Elbląg 3:1 (2:0)

1:0 – Sotirović (14), 2:0 – Frączczak (44), 2:1 – Koczon (64), 3:1 – Kolendowicz (74)

Widzów: 3 000

Sędziował: Korzeb (Warszawa)

Pogoń: Janukiewicz – Szałek (71 Wólkiewicz), Kucharski, Matuszczyk, Noll, Frączczak (70 Rogalski), Akahosi, Ława, Edi, Kolendowicz, Sotirović (85 Djousse)

Olimpia: Stodoła – Wojciechowski, Pacan, Dremluk, Szary, Pietroń (51 Lubenow), Sierant (51 Matwijów), Kaczmarczyk, Kołodziejski, Bartosiak (73 Zaniewski), Koczon