"Autobusik" Motoru, czyli bezbramkowo w Olsztynie

2011-08-27 22:49:53 OKS 1945 Olsztyn, Motor Lublin

- „Autobusik” był nie do przeskoczenia w dzisiejszym dniu - stwierdził po zakończeniu spotkania OKS 1945 Olsztyn - Motor Lublin Zbigniew Kaczmarek, trener olsztynian. Gospodarze po bardzo słabym widowisku zremisowali 0:0.

Jak ocenił po meczu trener gości Modest Boguszewski, to były typowe piłkarskie szachy. OKS 1945 Olsztyn niby od początku spotkania „grał swoje”, a jednak z optycznej przewagi olsztynian niewiele wynikało. Piłkarze z Lublina natomiast zainteresowani byli wyłącznie remisem i przez całe 90 minut ani razu nie zagrozili bramce Piotra Skiby.

Dobre sytuacje OKS 1945 Olsztyn można policzyć na palcach jednej ręki, ale wydaje się że sobotnie spotkanie gospodarze mogli spokojnie wygrać. Szczególnie w pierwszej połowie, gdy tempo gry nie było jeszcze najgorsze.

W pierwszym kwadransie meczu strzałów z dystansu próbowali m.in. Łukasz Jegliński i Bartosz Szaraniec, ale albo bramkarz gości nie miał z ich uderzeniami problemu, albo piłka szybowała obok bramki.

W 22 min. olsztynianie strzelili nawet bramkę, ale arbiter spotkania nie zaliczył trafienia i odgwizdał przewinienie zawodnika OKS 1945. Z wysokości 30 metra wrzucał Dominik Kun, do piłki świetnie wyskoczył Michał Świderski, który strzałem głową strzelił gola. Przez moment na stadionie przy alei Piłsudskiego zapanowała euforia, ale po chwili sędzia odgwizdał rzut wolny.

Pięć minut później dobrą okazję do strzelenia gola miał najaktywniejszy na boisku Łukasz Suchocki, który po dobrej akcji Krzysztofa Filipka i Kuna wyszedł niemal sam na sam z bramkarzem. Jego uderzenie w krótki róg świetnie sparował jednak bramkarz Motoru.

Golkiper gości znakomitą interwencją popisał się jeszcze tuż przed przerwą, gdy piękną robinsonadą wyciągnął ładny strzał Jeglińskiego z 20 m.

Po przerwie tempo gry zdecydowanie siadło. W pierwszych 20 minutach szczęścia dwa razy próbował jeszcze Świderski (najpierw nieźle uderzył z dystansu, a kilka minut później atakując piłkę wślizgiem nie zdołał jej wepchnąć do siatki), ale druga część drugiej połowy to już wyczekiwanie z obu stron na końcowy gwizdek arbitra. Godne odnotowania były jedynie zablokowany strzał wprowadzonego po przerwie Kamila Bartosiewicza i uderzenie głową Pawła Baranowskiego, które bez problemu wyłapał dobrze dysponowany tego dnia Mateusz Oszust.

- Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo, aczkolwiek wiedzieliśmy, że Olsztyn nie przegrał u siebie 20 ostatnich meczów – stwierdził po meczu Modest Boguszewski, trener Motoru. - Nieraz potrzeba rozegrać takie piłkarskie szachy, aby przywieźć do domu przynajmniej jeden punkt.

W zupełnie innym nastroju po zawodach był Zbigniew Kaczmarek, trener OKS 1945.

- Goście odrobili zadanie domowe bardzo dobrze – nie miał wątpliwości szkoleniowiec olsztynian. – Piłkarze Motoru potrafili zneutralizować nasze skrzydła, lecz mimo to mieliśmy trzy wyborne sytuacje, z których powinniśmy strzelić bramkę. Niestety, znowu zabrakło skuteczności. Zespół Motoru po starcie bramki grałby inaczej, bo tak, niestety, był cały czas był „autobusik”. Ten „autobusik” był nie do przeskoczenia w dzisiejszym dniu...

• OKS 1945 Olsztyn – Motor Lublin 0:0

Sędziował: Rasmus (Toruń)

Żółte kartki: Batata, Dykyj, Mihałewskyj (Motor)

OKS 1945: Skiba – Bucholc, Baranowski, Sędowski (46 Remisz), Głowacki – Suchocki, Szaraniec, Kun, Jegliński, Świderski (68 Stefanowicz) – Filipek (60 Bartosiewicz)

Motor: Oszust – Orłowski, Karwan Batata, Dykyj – Popławski Pyda, Niżnik, Prędota (79 Litun) – Mihałewsky (90 Tomczuk), Górniak (54 Kycko)