forBet promocja

Liga gra! - III liga

GKS Wikielec utrzymał się w III lidze

2024-06-09 22:31:02 GKS Wikielec, Concordia Elbląg

GKS Wikielec. Fot. gkswikielec.pl

GKS Wikielec. Fot. gkswikielec.pl

Na koniec III-ligowego sezonu doszło pojedynku derbowego województwa warmińsko-mazurskiego. GKS Wikielec pokonał 7:0 Concordię Elbląg i utrzymał się w rozgrywkach. Kilka kolejek wcześniej do forBET IV ligi spadł elbląski zespół.

GKS Wikielec do utrzymania w lidze potrzebował tylko remisu. Gospodarze jednak nie planowali grać asekuracyjnie, tylko chcieli pewnie zakończyć sezon i utrzymać się w III lidze. Goście, którzy już byli czwartoligowcami, nie postawili trudnych warunków. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, a po przerwie dorzucili kolejne pięć bramek i ostatecznie wygrali 7:0. GKS Wikielec sezon zakończył na 11. miejscu w ligowej tabeli.

- Wynik i styl w tym meczu cieszy - mówił po spotkaniu Damian Jarzembowski, trener GKS-u Wikielec. - Wzięliśmy pełną odpowiedzialność za utrzymanie, bo jakbyśmy chcieli liczyć na inne zespoły, to byśmy mogli się mocno przejechać. W tygodniu widziałem grupę zmotywowanych piłkarzy, dobrze pracujących na treningach. Co prawa piłka nie chciała wpaść do bramki przez paręnaście minut. Dwie bramki do przerwy uspokoiła naszą grę w drugiej połowie i w pełni zasłużenie wygraliśmy. Gratuluję chłopakom ciężkiej pracy przez cały sezon. To był ciężka praca nie tylko fizyczna, a także psychiczna. Zasłużyliśmy na utrzymanie. Gdyby nie kontuzje, to byśmy byli w stanie grać o dziewiątkę.

 • GKS Wikielec - Concordia Elbląg 7:0

1:0 - Otręba (19), 2:0 - Krasouski (36), 3:0 - Jajkowski (48), 4:0 - Kalisz (54), 5:0 - Kirss (58), 6:0 - Jankowski (74), 7:0 - Otręba (84)

GKS: Leszczyński - Krasouski, Kacperek, Jajkowski, Kirss, Szmydt, Kondracki, Otręba, Jankowski, Dąbrowski, Kalisz

Concordia: Jasieniecki - Doniecki, Szpucha, van Leperen (46 Nowak), Kopczak (65 Prusik), Tytek, Maćkowski, Fercho (46 Bukacki), Czerniec (46 Drewek), Grochocki, Chwoszcz

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#####  ####  #### 
#  # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
##### #  # # # # 
#  # #  # #  # 
#  # ####  ### #