forBet promocja

Liga gra! - IV liga

Nowy początek GKS-u i ważna wygrana w Bełchatowie

2024-05-12 08:00:19 GKS Bełchatów, GKS Wikielec

GKS Wikielec. Fot. gkswikielec.pl

GKS Wikielec. Fot. gkswikielec.pl

GKS Wikielec odniósł bardzo ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania się w III lidze. Podopieczni Damiana Jarzembowskiego wywalczyli komplet punktów na ciężkim terenie w Bełchatowie. Bramkę na wagę wygranej pod koniec meczu strzelił Hubert Otręba.

GKS Wikielec do tego spotkania miał za sobą ciężki czas, bo w ostatnich czterech spotkaniach zdobył zaledwie jeden punkt. Po ostatniej porażce z Jagiellonią II Białystok Damian Jarzembowski postanowił swoją pracę dać pod weryfikację zarządu, który nie zdecydował się na zmianę szkoleniowca. To dało wyraźny impuls zespołowi walczącemu o utrzymanie, który pokonał w Bełchatowie wicemistrza Polski z 2007 roku. Bramkę na wagę wygranej w 84. minucie strzelił Hubert Otręba.

- Razem z rządem ustaliliśmy mój nowy początek w GKS-ie - mówił po spotkaniu Damian Jarzembowski, trener GKS-u. - Ustawiliśmy sobie nowy cel na ostatnie kolejki. Zaczęliśmy wszystko od zera. Jakieś poruszenie i rozwiązanie mentalne musieliśmy przyjąć. Tutaj bardzo chciałbym pogratulować chłopakom całego mikrocyklu treningowego, bo wiary w ten nowy cel nie brakowało. Byliśmy na boisku zdecydowani, cholernie pracowici, odpowiedzialni w ataku, wspieraliśmy się w każdym aspekcie. Bo to nic łatwego, będąc w takim dołku, zagrać na zero z tyłu i szukać swojej szansy. Zawodnicy wchodzący z ławki dali świetne zmiany, nie obrazili się, że nie zaczęli gry od początku. Zrobiliśmy kapitalną robotę, gratulacje dla zawodników. Podziękowania dla kibiców, bo to był ciężki tydzień dla nas, dla mnie osobiście także trudne chwile, a nie widziałem typowej jechanki po nas, a czułem wiarę w moją osobę i zespół. To pomogło mi żeby znaleźć inspirację, żeby inspirować chłopaków. Obiecuję, że do ostatniej kolejki będziemy walczyć o pozostanie w III lidze, czy się uda? Nie wiem, ja w to wierzę.

W kolejnym spotkaniu GKS Wikielec zagra u siebie w środę (15 maja) z Pelikanem Łowicz.

 • GKS Bełchatów - GKS Wikielec 0:1

0:1 - Otręba (84)

GKS: Leszczyński - Jankowski, Jajkowski, Kacperek, Krasouski, Kuciński (73 Szmydt), Filipczyk (55 Kirss), Jackowski (73 Dąbrowski), Otręba, Kondracki, Kalisz (80 Kordykiewicz)

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
##### ###### #  # 
#  # #   #  # 
#  # ##### #  # 
##### #   #  # 
#   #    # # 
#   ######  ##