forBet promocja

News - III liga

Damian Jarzembowski nie odchodzi z GKS-u Wikielec

2024-05-06 11:58:47 GKS Wikielec, Damian Jarzembowski, Krzysztof Bączek

Damian Jarzembowski. Fot. Łukasz Kozłowski

Damian Jarzembowski. Fot. Łukasz Kozłowski

Nie dojdzie do zmiany szkoleniowca w III-ligowym GKS-ie Wikielec. Szkoleniowcem zespołu pozostaje Damian Jarzembowski, który po ostatnim meczu oddał się do dyspozycji zarządu.

GKS Wikielec w ostatnim czasie nie jest w najlepszej formie. Zespół zanotował trzy porażki z rzędu, a biorąc pod uwagę cztery ostatnie spotkania w III lidze do klub z Wikielca dopisał do ligowej tabeli tylko jeden punkcik.

W ostatnim meczu GKS zagrał na tyle fatalnie, że przegrał przed własną publicznością 0:3 z Jagiellonią II Białystok. To sprawiło, że zespół spadł na 15. miejsce w ligowej tabeli, a te biorąc pod uwagę spadek Stomilu Olsztyn z II ligi, niestety daje spadek do forBET IV ligi.

- Kibice powinni o tym wiedzieć. Ja swoją osobę oddałem do weryfikacji zarządu. Myślę, że drużyna potrzebuje bodźca, nowego spojrzenia, czegoś co może ożywić i dać szansę utrzymać tę drużynę w lidze - mówił po ostatnim meczu Damian Jarzembowski, trener GKS-u Wikielec. - Nie chcę zostawiać jej (drużyny - red.) w takiej samej sytuacji, jak otrzymałem ją ja w III lidze dwa lata temu. Wtedy sytuacja była katastrofalna, a dziś GKS Wikielec jest jeszcze panem swojego losu. Ma otwarte szanse na utrzymanie, ma mecze do wygrania na swoim boisku z bezpośrednimi rywalami, czyli Olimpią Zambrów i Concordią Elbląg. Jestem pełny wiary i nadziei, że GKS Wikielec jest w stanie w tej lidze się utrzymać, bo klub na to zasługuje. Dziękuję.

Zarząd klubu postanowił nie zwalniać trenera, a wręcz przeciwnie, rozszerzył skład sztabu szkoleniowego.

- Stanowisko zarządu jest jednoznaczne - mówi Krzysztof Bączek, prezes GKS-u Wikielec. - Mamy pełne zaufanie do trenera Jarzembowskiego i może on liczyć na nasze wsparcie. Dostrzegamy, że drużyna od pewnego czasu jest w dołku i już przed meczem z Jagiellonią zdecydowaliśmy się rozszerzyć sztab szkoleniowy o trenera Sobocińskiego (pracuje jako pierwszy trener występującej w klasie okręgowej - Ossie Biskupiec Pomorski - red.). To ma być z jednej strony bodziec dla zespołu, a z drugiej, wsparcie dla trenera Jarzembowskiego. Celem zespołu jest utrzymanie się w III lidze i wierzymy, że wspólnie uda nam się ten cel osiągnąć.

W III lidze do rozegrania pozostało jeszcze łącznie sześć kolejek. W nadchodzący weekend GKS Wikielec zagra w sobotę (11 maja) na wyjeździe z GKS-em Bełchatów.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # ###### #  # 
#  # #   ##  # 
###### ##### # # # 
#  # #   # # # 
#  # #   #  ## 
#  # ###### #  #