forBet promocja

News - Kobiety

Stomilanki wracają do ligowej rywalizacji

2024-03-01 08:44:22 KKP Stomilanki Olsztyn, Śląsk Wrocław

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Piłkarki Stomilanek Olsztyn powracają do ligowej rywalizacji. Przed zespołem prowadzonym przez Dariusza Maleszewskiego ciężkie zadanie utrzymanie zespołu w Orlen Ekstralidze. Olsztyńskie piłkarki po rundzie jesiennej zajmują ostatnie miejsce w lidze.

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET I SKORZYSTAJ Z BONUSÓW NA START: DO 1100 PLN ZAKŁADU BEZ RYZYKA, DO 2050 PLN BONUSU OD 1. DEPOZYTU, ORAZ 30 DNI GRY BEZ PODATKU.

Po historycznym awansie na najwyższy szczebel rozgrywek w olsztyńskim klubie zapanowała euforia. Przez wiele lat szkoleniowiec Dariusz Maleszewski starał się o ten awans, a spełnienie marzeń ziściło się wiosną 2023 roku, kiedy to Stomilanki wygrały rozgrywki Orlen I ligi.

Pierwsze miesiące na najwyższym szczeblu rozgrywkowym nie były jednak udane dla olsztyńskiego zespołu. Stomilanki wywalczyły zaledwie cztery punkty i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego na początku zremisowały bezbramkowo ze Śląskiem Wrocław, a w trakcie rozgrywek udało się odnieść historyczne zwycięstwo w Ekstralidze. W Olsztynie Stomilanki wygrały 1:0 z Medykiem Konin. Resztę dziewięć spotkań piłkarki z Olsztyna przegrały.

Do bezpiecznego miejsca w tabeli Stomilanki tracą aż sześć punktów. Walka na wiosnę o pozostanie w lidze wydaje się być bardzo ciężka, pomimo sporych zmian kadrowych jakie nastąpiły w olsztyńskim zespole.

Jeszcze przed ostatnim meczem w rundzie jesiennej z olsztyńskiego zespołu odeszły cztery zawodniczki: Maleah Milner, Franciele Cupertino, Marta Vidal i Maria Contreras. Jak się później okazało cztery zagraniczne zawodniczki oskarżyły trenera i prezesa w jednej osobie Dariusza Maleszewskiego m.in. o zaległości finansowe oraz złe traktowanie w zespole. Zawodniczki ostatecznie otrzymały zaległe pieniądze, a klub Stomilanki Olsztyn od wszystkim oskarżeniom zaprzecza. Aktualnie trwa postępowanie wyjaśniające, które prowadzi Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z zespołu odeszły także Patricia Lamanna i Aleksandra Drąg.

Zimą do Stomilanek trafiły: bramkarka Ewa Sikora, słowacka napastniczka Livia Potengova, reprezentantka Polski w beach soccerze Federica Dallara oraz pochodząca z Belize młoda napastniczka występująca ostatnio w Górniku Łęczna - Jayda Brown.

W ich miejsce pozyskano pięć nowych zawodniczek. Nową bramkarką zespołu została 17-letnia Ewa Sikora z Czarnych Sosnowiec. W seniorskim zespole nigdy nie zadebiutowała, a ostatnio grała w II-ligowym MKS-ie Myszków. Utalentowana bramkarka ma za sobą powołania do reprezentacji Polski U-17.

Do zespołu dołączyła także Livia Potengova z Słowacji, która jest reprezentantką kraju w futsalu. Ostatnio występowała w II-ligowej Wandzie Kraków, w której barwach strzeliła 12 goli. Atak Stomilanek wzmocniła także pochodząca z Belize Jayda Brown, która ostatnie pół roku spędziła w Górniku Łęczna. 24-latka w rundzie jesiennej rozegrała tylko jeden mecz w barwach wicemistrzyń Polski. Do olsztyńskiego zespołu dołączyła także Federica Dall'ara, była królowa strzelczyń I ligi w barwach Skry Częstochowa. Piłkarka jest także reprezentantką Polski w beach soccerze.

W obronie w podstawowym składzie powinniśmy zobaczyć pochodzącą z Ukrainy Olhe Zubchyk. Zawodniczka ma takżę polskie obywatelstwo i grę w naszej reprezentacji.

Stomilanki w pierwszym meczu w tym roku zagrają przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław. Początek spotkania zaplanowano na sobotę (2 marca) o godzinie 12:00. Mecz odbędzie się na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a. Wstęp tym razem nie jest bezpłatny. 10 złotych zapłacimy za bilet normalny, a ulgowy do 16 lat za 5 złotych.

Kursy na spotkanie w forBET:

 • Wygrają Stomilanki: 4,40
 • Remis: 4,10
 • Wygra Śląsk: 1,59
 • Powyżej 2,5 gola: 2,43
 • Poniżej 2,5 gola: 1,49
 • Obie strzelą (tak): 2,13
 • Obie strzelą (nie): 1,64

INFORMACJE O BUKMACHERZE ORAZ PROMOCJE W FORBET

rys

 

Komentarze

 1. ekspert 2024-03-07 12:19:21 (***.***.***.***) #79049 0:0 zgłoś

  I ZEBY tam żadnego molestowania , pamientajta

 2. ekspert 2024-03-07 12:18:04 (***.***.***.***) #79048 0:0 zgłoś

  ja wam mówie , bez murzyna nie wygrata

Dodaj swój komentarz

           
#  #  ##  #  # 
#  # # #  # # 
###### #  #  ##  
#  # ######  ##  
#  # #  # # # 
#  # #  # #  #