Wygrana Olimpii nad Chojniczanką

2023-11-11 23:56:15 Olimpia Elbląg, II liga

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu. Fot. facebook.com/zksolimpiaelblag

Siódmy komplet punktów w tym sezonie zdobyła Olimpia Elbląg. Drużyna Przemysława Gomułki pokonała Chojniczankę Chojnice 2:1.

Chojniczanka przegrała drugi raz z rzędu, a w trzecim kolejnym meczu nie potrafiła wygrać. W 23. minucie Maciej Famulak posłał piłkę do niepilnowanego Jakuba Sagnowskiego. Ten poradził sobie z defesywą Chojniczanki. Był to jego premierowy gol w pierwszym zespole Olimpii. Tuż przed przerwą szansę na wyrównanie mieli goście. W 41. minucie Łukasz Sarnowski próbował naprawić błąd swoich kolegów faulem Alefa Firmino. Wojciech Szumilas nie pokonał Andrzeja Witana. Na 2:0 podwyższył siedemnaście minut po przerwie, gdy dośrodkowanie Marcela Stefaniaka wykorzystał Dominik Kozera. Chojnice po raz drugi w tym spotkaniu miały rzut karny i tym razem skutecznie egzekwował ją Grzegorz Szymusik.

• Olimpia Elbląg - Chojniczanka Chojnice 2:1

1:0 - Sangowski (23), 2:0 - Kozera (62), 2:1 - Szymusik (76 k)

Olimpia: Witan - Jakubczyk, Sarnowski, Szczudliński, Stefaniak - Sangowski (74 Jacenko), Kuczałek, Jóźwicki (74 Spychała), Famulak (90 Bartoś) - Kozera (90 Łabecki), Żak (82 Mruk).

29. listopada Olimpia Elbląg zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań. Olimpia co najmniej do niedzieli mogą cieszyć się z 5. miejsca w tabeli II ligi.