Granica Kętrzyn nowym liderem IV ligi

2023-10-08 07:52:57 Granica Kętrzyn, Znicz Biała Piska, DKS Dobre Miasto, Mamry Giżycko, Motor Lubawa, Mrągowia Mrągowo, Olimpia Olsztynek, Tęcza Biskupiec

Granica Kętrzyn. Fot. granicaketrzyn.pl

Zmiana lidera nastąpiła w rozgrywkach forBET IV ligi. Potknięcie DKS-u Dobre Miasto i Znicza Biała Piska wykorzystała Granica Kętrzyn, która wskoczyła na pierwsze miesjce w rozgrywkach.

Granica Kętrzyn w tym sezonie - jako jedyna drużyna tego sezonu - jeszcze nie doznała żadnej porażki. Tym razem zespół trenowany przez Adama Fedoruka udał się na wyjazd do Giżycka i wywalczył tam 7 wygraną w tym sezonie. Będące w kryzysie Mamry niczym nie zaskoczyły aktualnego lidera. Granica miała też ułatwione zadanie od 24 minuty po tym jak za dwie żółte kartki z boiska wyleciał zawodnik gospodarzy Krystian Sadocha. Było już to przy stanie 1:0 dla Granicy, grając w przewadze goście dorzucili dwa trafienia i z grupą swoich kibiców mogli świętować zasłużony komplet punktów.

Dotychczasowy lider DKS Dobre Miasto w Jezioranach stracił punkty w starciu z Romintą Gołdap. Goście wyszli na prowadzenie za sprawą Michała Mościńskiego na początku pierwszej połowy. DKS dążył do zmiany niekorzystnego wyniki, a dokonał tego dopiero po przerwie. Bramkę na wagę jednego punktu strzelił japończyk Hioki.

Znicz Biała Piska także zremisował 1:1, chociaż pod koniec spotkania wyszedł na prowadzenie po wykorzystaniu rzutu karnego. Ambitnie grający Motor Lubawa nie odpuścił i w ostatniej minucie spotkania doprowadził do remisu.

• Constract Lubawa - Polonia Lidzbark Warmiński 0:5

Gole: Sobolewski (2), Bogdanski, Kmiołek, Dziemidowicz

• Mazur Ełk - Mrągowia Mrągowo 3:4

0:1 - Fronczak (22), 0:2 - Grudnowski (25), 1:2 - Żołądkiewicz (47), 2:2 - Berezovskyi (58), 2:3 - Rybkiewicz (65), 2:4 - Skok (76), 3:4 - Kisiel (79)

• Motor Lubawa - Znicz Biała Piska 1:1

0:1 - Malinovskyi (87), 1:1 - Kuczyński (90 k)

• DKS Dobre Miasto - Rominta Gołdap 1:1

0:1 - Mościński (17), 1:1 - Hioki (50)

• Olimpia II Elbląg - Jeziorak Iława 3:0

1:0 - Wierzba (6), 2:0 - Kardyś (42), 3:0 - Tobojka (55)

• Olimpia Olsztynek - Tęcza Biskupiec 2:3

1:0, 2:0 - Klinicki (12, 39), 2:1 - Burzyński (72), 2:2 - Gołębiowski (90), 2:3 - Strzelec (90)

• Mamry Giżycko - Granica Kętrzyn 0:3

0:1 - Strzelec (8), 0:2 - Zawalich (25), 0:3 - Policha (77)