GKS Wikielec zremisował z liderem III ligi

2023-09-24 08:29:32 GKS Wikielec, Lechia Tomaszów Mazowiecki

GKS Wikielec. Fot. Mateusz Partyga

GKS Wikielec na własnym stadionie urwał punkty liderowi III ligi. Oskar Kordykiewicz pod koniec pierwszej połowy strzelił bramkę na wagę jednego punktu.

Piłkarze z Wikielca do spotkania z aktualnie najlepszą drużyną rozgrywek Lechią Tomaszów Mazowiecki podeszli naładowani pozytywną energią po ostatnim wyjazdowym zwycięstwie w Sieradzu. W meczu z liderem bardzo chcieli kolejny raz zapunktować, bo przypomnijmy wcześniej doznali trzech porażek z rzędu.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a obydwie bramki tego spotkania padły w pierwszej połowie spotkania. Goście na prowadzenie wyszli za sprawą Mikołaja Mikołajczyka, a gospodarze odpowiedzieli przed przerwą za sprawą Oskara Kordykiewicza. Dla zawodnika GKS-u było to piąte trafienie w tym sezonie.

W meczu było bardzo dużo emocji i walki. Arbiter pokazał, aż trzynaście żółtych kartek i trzy czerwone. Lechia w osłabieniu grała tylko ostatnie minuty meczu jak za dwie żółte kartki wyleciał Krystian Kolasa. Wcześniej czerwone kartki obejrzeli kierownik rywali oraz treener bramkarzy.

• GKS Wikielec - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1 (1:1)

0:1 - Mikołajczyk (19), 1:1 - Kordykiewicz (45)

GKS: Rutkowski - Jajkowski, Kacperek, Jackowski, Sobociński (81 Dąbrowski), Filipczyk, Szypulski (81 Licznerski), Rosoliński, Kordykiewicz, Nowicki (55 Sagan), Wacławski (70 Kalisz)