Tylko jeden punkt GKS-u Wikielec

2023-08-19 23:05:25 GKS Wikielec, Pilica Białobrzegi

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Mateusz Partyga

W 3. kolejce III ligi piłkarze GKS-u Wikielec wywalczyli tylko jeden punkt. W zespole gospodarzy panuje spory niedosyt bo bardzo szybko objęli prowadzenie, ale ostatecznie tylko zremisowali z Pilicą Białobrzegi.

Zespół gospodarzy prowadzenie objął już w 8. minucie spotkania za sprawą Maddoxa Sobocińskiego. Dla syna Remigiusza (byłego piłkarza GKS-u) było to debiutanckie trafienie na poziomie III ligi w barwach klubu z Wikielca. Zawodnik przed sezonem został wypożyczony z Legii Warszawa, a w międzyczasie przebywał na testach w Stomilu Olsztyn. Do wyrównania doszło jeszcze w pierwszej połowie spotkania, dla Pilici gola po ładnym uderzeniu z dystansu zdobył Jan Głowacki. Drużyna GKS-u miała sporą przewagę w tym meczu, ale nie potrafiła strzelić zwycięskiej bramki, szkoda, bo tak zespół GKS-u miałby już 6 punktów na koncie, a tak po 3. kolejkach ma ich 4. Wcześniej zespół przegrał 1:3 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a na inaugurację rozgrywek wygrał 3:0 z Mławianką Mława.

W środę GKS Wikielec czeka wyjazd do Skierniewic na mecz z miejscową Unią.

• GKS Wikielec - Pilica Białobrzegi 1:1 (1:1)

1:0 - Sobociński (8), 1:1 - Głowacki (36)

GKS: Rutkowski - Filipczyk, Jajkowski, Kacperek, Sagan (46 Nowicki), Jankowski, Jackowski (88 Krasouski), Otręba, Rosoliński, Kordykiewicz (85 Licznerski), Sobociński (58 Klimek)