News - Puchar Polski

Stomil pucharu nie zwojuje

2023-08-10 15:15:19 Stomil Olsztyn, Radunia Stężyca

Stomil Olsztyn przegrał z Radunią Stężyca. Fot. Łukasz Kozłowski

Piłkarze Stomilu Olsztyn szybko pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Polski. Olsztynianie przegrali 1:2 przed własną publicznością z Radunią Stężyca.

Olsztynianie w środę po kolejnym bardzo słabym meczu przed własną publicznością przegrali 1:2 z Radunią Stężyca. Porażka w tym meczu skutkowała odpadnięciem z rozgrywek Pucharu Polski na etapie rundy wstępnej. Szkoleniowiec Patryk Czubak to spotkanie potraktował jako poligon doświadczalny dla młodych zawodników i zarazem tych, którzy w ostatnim czasie grali mniej w ligowych spotkaniach. I tym samym na boisku mieliśmy 7 młodzieżowców (wliczając w to Igora Kośmickiego i Łukasza Szramowskiego, którzy jedna w II lidze już młodzieżowcami nie są, ale w Pucharze Polski tak), w tym 16-letniego bramkarza Łukasza Jakubowskiego. Były gracz Jaguara Gdańsk zaliczył debiut w “biało-niebieskich” barwach. Dopiero po przerwie szkoleniowiec zaczął wpuszczać zawodników, którzy w hierarchii są wyżej notowani, i paradoksalnie lepszy wynik na boisku osiągnęła ekipa z pierwszej połowy.

Radunia od początku meczu zaczęła stwarzać sobie groźne sytuacje. W 5. minucie Bartosz Bartkowiak trafił w słupek, a 3. minuty później, po błędzie obrony w dogodnej sytuacji już zmieścił piłkę przy słupku i wyprowadził Radunię na prowadzenie. Stomil pierwszy celny strzał oddał w 15. minucie spotkania (a przypomnijmy, że w meczu ligowym z Pogonią Siedlce nie byliśmy świadkami żadnego celnego strzału), na uderzenie z 20. metrów zdecydował się Filip Laskowski. Bramkarz Adrian Odyjewski nie dał się pokonać i sparował piłkę na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie zakotłowało się pod bramką rywala, strzał Igora Kośmickiego został zablokowany. W 23. minucie mogło być już 2:0 dla gości. Mateusz Kuzimski znalazł się w dogodnej sytuacji, ale na szczęście Łukasz Jakubowski popisał się dobrą interwencją. Olsztyńska drużyna tuż przed zejściem do szatni doprowadziła do wyrównania. Z lewej strony z rzutu wolnego dośrodkował Robert Tuleja, a akcję skutecznie zamknął Igor Kośmicki.

Po przerwie olsztyński zespół zaczął grać lepiej, wszyscy na trybunach liczyli na to, że to olsztynianie zdobędą kolejną bramkę, ale to po jednej z akcji goście wyszli na kolejne prowadzenie. Gola w 73. minucie strzelił Michał Biskup, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki, po tym jak nasz bramkarz odbił piłkę przed siebie w sytuacji sam na sam.

- Przykro mi, że w takich okolicznościach przegraliśmy to spotkanie, bo zostawiliśmy dużo zdrowia, mieliśmy dużo dobrych momentów - mówił po meczu Patryk Czubak, trener Stomilu. - Szczególnie na początku drugiej połowy, kiedy wydawało się, że którąś z szans zamienimy na bramkę. Tak się niestety nie stało. Musimy docenić naszych młodych chłopaków, którzy wyszli w pierwszym składzie. W pierwszych dwudziestu minutach musieli się otrząsnąć, zderzyć z tematem, z naprawdę niezłym zespołem pod kątem jakościowym. Później było widać, że chcą przejąć inicjatywę, zdobyć bramkę i chwała im za to, bo bardzo mocno dążyli do tego, żeby odwrócić losy tego meczu. Szkoda, że pociągneliśmy i nie poszedł za tym wynik, bo nastawianie do tego było na dobrym poziomie. Było widać w kilku momentach dobrą piłkę.

Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca 1:2 Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca 1:2 Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca 1:2 Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca 1:2 Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca 1:2

• Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca 1:2 (1:1)

0:1 - Bartkowiak (8), 1:1 - Kośmicki (44), 1:2 - Biskup (73)

Stomil: Jakubowski - Wójcik (65 Karlikowski), Szabaciuk (46 Bezpalec), Sadowski, Kośmicki, Tuleja - Florek, Laskowski (65 Stromecki), Szramowski, Kondracki (46 Krawczun) Bała (46 Żwir)