Concordia Elbląg niespodziewanie wygrała w Legionowie!

2023-08-06 11:18:10 Concordia Elbląg, Legionovia Legionowo

Concordia Elbląg wygrała w Legionowie. Fot. Rafał Kadłubowski / concordia.elblag.pl

W pięknym stylu rozpoczęli zmagania w III lidze piłkarze Concordii Elbląg. Zespół, który został w lidze, dzięki wycofaniu się Sokoła Ostróda, niespodziewanie wygrał 3:0 w Legionowie z miejscową Legionovią.

Jak padły bramki? Przeczytajmu opis na stronie concordia.elblag.pl:

1:0 - W 12 minucie Joao Augusto próbował strzelać zza pola karnego, ale trafił nieczysto w piłkę i ta znalazła się pod nogami Łukasza Kopki. Najskuteczniejszy zawodnik ubiegłego sezonu, znalazł się oko w oko z bramkarzem i uprzedził go wślizgiem, kierując futbolówkę do bramki.

2:0 - Szymon Drewek zagrał w pole karne do Joao Augusto, ten przyjął piłkę, błyskawicznie się z nią obrócił i oddając zaskakujący strzał z 16 metra tuż przy słupku.

3:0 - W 48 minucie Legionovia wznawiała grę od własnej bramki. Bramkarz Jakub Grzegorzewski zagrał do Piotra Basiuka, a ten wybijając piłkę, nabił nadbiegającego Kacpra Sionkowskiego, po czym odbita piłka wpadła do bramki.

W innym meczu III ligi GKS Wiekielec wygrał 3:0 z Mławianką Mława.

• Legionovia Legionowo – Concordia Elbląg 0:3 (0:2)

0:1 - Kopka (12), 0:2 - Augusto (29), 0:3 - Sionkowski (48)

Concordia: Sasiak - Szpucha, Jakubowski, Mroczko, Bukacki, Drewek (46 Nowicki), Szmydt (89 Kottlenga), Kopka, Jońca (89 Kaczorowski), Augusto (87 Bartosiński), Sionkowski (80 Rękawek)