News - I liga

Komplet punktów pojechał do Olsztyna. Zobacz wideo!

2023-08-01 15:50:06 Stomil Olsztyn, GKS Jastrzębie, Patryk Czubak

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali pierwsze spotkanie w nowym sezonie II ligi. Olsztynianie pokonali 2:1 w Jastrzębiu miejscowy GKS. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w drugiej połowie Bartosz Florek.

Olsztynianie znowu zaczęli mecz od utraty gola. Farid Ali otrzymał dobre podanie z bocznej części boiska i nie miał problemów z pokonaniem Miłosza Garstkiewicza. Gospodarze nie zbyt długo cieszyli się z prowadzenia, bo bramkę na 1:1 strzelił Piotr Kurbiel. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Bartosz Florek, który popisał się bardzo ładnym uderzeniem.

- Nie był to prosty mecz - powiedział po meczu Patryk Czubak, trener Stomilu. - Tym bardziej nawet nie tyle, co jego początek, co samo "wejście przed meczem" - straciliśmy Bartka Walencika z powodu urazu i pokrzyżowało nam plany. Szacunek dla Michała Karlikowskiego, że wszedł w trudnym momencie i starał się realizować plan na mecz zgodnie z tym, co chcieliśmy zrobić. Jeśli to realizowaliśmy, mówię o momencie z piłką, to stwarzaliśmy sobie dogodne sytuacje do tego, by rozwijać akcje. Nie jesteśmy na tyle powtarzalni, żeby z rozwinięć tworzyć bezpośrednią szansę. Udało się to zrobić, w tym przypadku, raz.

I dodaje: - Ciężko nad tym pracujemy, żeby skuteczność była większa. W pierwszej połowie mieliśmy problem jeśli chodzi o utrzymanie odległości w szerokości. Niepotrzebnie orientowaliśmy się na ludzi, szczególnie w obronie niskiej. Sgorygowaliśmy to w drugiej połowie i dużo trudniej było GKS-owi stwarzać szanse. Trzeba oddać przeciwnikowi, że z piłką wyglądał naprawdę nieźle. Jestem dumny z mojego zespołu. Jestem dumny z ludzi, którzy weszli na boisko dali tak dużo. Wszedł Bała oraz Florek, strzeliliśmy gola. Zrealizowali zadania wzorowo. Dobrą zmianę dał również Szramowski. Nie chciałbym jednak wyróżniać kogoś pojedynczo, bo cały zespół zapracował na to, abyśmy z bardzo trudnego terenu wywieźli korzystny wynik.

W sobotę (5 sierpnia) Stomil zagra na własnym stadionie z Pogonią Siedlce.

• GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn 1:2 (1:0)

1:0 - Ali (11), 1:1 - Kurbiel (20), 1:2 - Florek (75)

Stomil: Garstkiewicz - Wójcik (46 Szramowski), Szabaciuk, Sadowski, Kubáň, Karlikowski (62 Tuleja) - Żwir, Bezpalec, Stromecki (46 Kośmicki), Krawczun (71 Florek) - Kurbiel (71 Bała)