Liga gra! - III liga

Sokół Ostróda jedną nogą w IV lidze

2023-06-08 10:46:11 Sokół Ostróda, Lechia Tomasz Mazowiecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Sokoła Ostróda nie wykorzystali szansy na wydostanie się ze strefy spadkowej. W zaległym spotkaniu III ligi przegrali 1:2 przed własną publicznością z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Sokół Ostróda w tym roku rozegrali 15 spotkań i żadnego nie potrafili wygrać. W minioną środę mieli okazję wydostać się ze strefy spadkowej. Wystarczyło wygrać przed własną publicznością z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Zadanie niestety okazało się za trudne, bo Sokół przegrał, a ostatnią bramkę stracił w doliczonym czasie gry.

Pierwsza bramka padła w 19. minucie meczu. Bartosz Snopczyński ruszył lewą stroną boiska, minął w polu karnym Jakuba Mysiorskiego i z kilku metrów pokonał Norberta Florczaka.

Sokół Ostróda do wyrównania doprowadził w ostatniej akcji pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Świętego, w kierunku bramki uderzył Tomasz Porębski, bramkarz wybronił, a przy dobitce Maksima Kwiencera był bezradny.

Po przerwie piłkarze Sokoła mieli kilka sytuacji do strzelenia zwycięskiej bramki, ale niestety żadnej akcji nie wykorzystali. Do bramki trafili za to rywale i Sokół nie wywalczył chociażby jednego punktu.

- Ciężko zebrać myśli po tej porażce - mówił po meczu Wojciech Tarnowski, szkoleniowiec Sokoła Ostróda. - To był mecz, którego nie mieliśmy prawa przegrać. Rywale w drugiej połowie nie stworzyli sobie praktycznie żadnej sytuacji. Sami sobie sprokurowaliśmy sytuację, która zakończyła się golem. Bardzo boli ta porażka, bo stawia nas w bardzo trudnej sytuacji. Martwi mnie to, że piłkarze, którzy weszli w drugiej połowie, to nie wnieśli żadnej poprawy. Zrobimy wszystko, żeby utrzymać III ligę dla Ostródy. Będziemy grali do samego końca! To mogę obiecać kibicom.

Do końca sezonu zostały jeszcze dwie kolejki. W sobotę (godz. 17) Sokół zagra u siebie z Błonianką Błonie, a następnie z Ursusem Warszawa. Rywale w tabeli są niżej od Sokoła, ale nawet dwie wygrane nie gwarantują utrzymania w III lidze.

• Sokół Ostróda – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:2 (1:1)

1:0 - Snopczyński (19), 1:1 - Kwiencer (45), 1:2 - Amroziński (90)

Sokół: Florczak - Porębski, Dowgiałło, Mysiorski (77 Pawluczuk), Święty, Furman, Mościcki (84 Radzki), Stefański, Lehostajew (73 Lubak), Błaut, Kwiencer