forBet promocja

Liga gra! - IV liga

GKS Wikielec jedną nogą w III lidze

2023-05-15 12:20:13 GKS Wikielec, Olimpia II Elbląg, Damian Jarzembowski

GKS Wikielec. Fot. Karol Synowiec

GKS Wikielec. Fot. Karol Synowiec

W niedzielę (14 maja) rozegrano jedno spotkanie rozgrywek forBET IV ligi. GKS Wikielec pokonał na wyjeździe 4:1 Olimpię II Elbląg. Do przerwy lider remisował 1:1, ale po zmianie stron pokazali rywalom kto rządzi w tych rozgrywkach.

GKS Wikielec jest już praktycznie w III lidze. Do awansu brakuje im zaledwie jednego punktu, który mogą wywalczyć w nadchodzącej kolejce w meczu z Mamrami Giżycko.

Awans mogli już świętować teraz w Elblągu, ale w sobotę Polonia Lidzbark Warmiński nie straciła punktów w Lubawie, wygrali 3:0 z miejscowym Motorem.

- Nie było łatwo w pierwszej połowie - przyznał po meczu Damian Jarzembowski, trener GKS-u Wikielec. - Wiele czynników się na to złożyło. Najbardziej dobrze walczący zespół Olimpii, trzeba oddać chłopakom, że bardzo chcieli pokrzyżować nam plany, szczególnie w pierwszej połowie wysoko postawili poprzeczkę. Nie pomagało boisko, które było bardzo twarde, ciężko było o grę w ataku pozycyjnym. Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie nie byliśmy tym Wikielcem, który lideruje w lidze, a jego tłem. Nie tworzyliśmy monolitu, a było dużo indywidualnej gry. W drugiej połowie piłkarze się przebudzili, zaczęli się komunikować, stworzyliśmy monolit i było już zdecydowanie dużo lepiej.

 • Olimpia II Elbląg - GKS Wikielec 1:4 (1:1)

1:0 - Kozera (26), 1:1 - Kacperek (45), 1:2 - Jankowski (54), 1:3 - Rosoliński (68), 1:4 - Arai (85 k)

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # #  # #### 
#  # #  # #  # 
###### #  # #   
#  # #  # # ### 
#  # #  # #  # 
#  # ####  ####