forBet promocja

Liga gra! - Kobiety

Awans Stomilanek do Ekstraligi!

2023-05-06 20:44:57 KKP Stomilanki Olsztyn, Bielawianka Bielawa

Stomilanki Olsztyn awansowały do Ekstraligi. Fot. stomilanki.pl

Stomilanki Olsztyn awansowały do Ekstraligi. Fot. stomilanki.pl

Na dwie kolejki przed końcem sezonu, Stomilanki Olsztyn zapewniły sobie awans do Ekstraligi kobiet. Olsztynianki wygrały na wyjeździe 1:0 z Bielawianka Bielawa po golu w doliczonym czasie gry.

Olsztynianki dokonały historycznego osiągnięcia i po raz pierwszy awansowały do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po męskim Stomilu są druga ekipą w najwyższej lidze w kraju z naszego regionu. Zespół Dariusza Maleszewskiego może nie spisuje się już tak rewelacyjnie, jak w rundzie jesiennej, jednak wyniki wystarczyły do zapewnienia sobie awansu na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Trzecia w tabeli Skra Częstochowa już nie przegoni olsztynianek, mimo dwóch zaległych spotkań. Lepszy bilans meczów bezpośrednich sprawia, że Stomilanki zajmą na koniec rozgrywek co najmniej drugie miejsce, gwarantujące awans. Drugi w tym momencie Rekord Bielsko-Biała ma do końca sezonu do rozegrania jeszcze 4 mecze i tylko on może wyprzedzić zespół z Olsztyna.

Spotkanie w Bielawie nie należało do wielkich widowisk i lider długo musiał się męczyć. Ostatecznie bramkę na wagę awansu strzeliła w doliczonym czasie gry drugiej połowy Kamila Osajkowska.

Stomilanki mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie. W związku z wycofaniem się z rozgrywek Tarnovii Tarnów będą pauzować w 21. kolejce, natomiast spotkanie 20. kolejki z Marcusem Gdynia odbędzie się 21. maja o godz. 13, na stadionie OSiR-u przy Piłsudskiego 69A w Olsztynie.

Działaczom, trenerom i zawodniczkom gratulujemy historycznego awansu do Ekstraligi!

 • Bielawianka Bielawa - Stomilanki Olsztyn 0:1 (0:0)

0:1 - Osajkowska (92).

Stomilanki (skład wyjściowy): Ptaszek - Krech, Kędzia, Skrzypińska, Libera - Osjakowska, Kałużna, Sokołowska, Rosiak, Korzec - Sunday

kyn

Komentarze

 1. zorro 2023-05-06 22:47:21 (***.***.***.***) #78182 0:0 zgłoś

  gratki, oby panowie poszli w wasze ślady

 2. Olsztynek 2023-05-06 22:27:23 (***.***.***.***) #78180 0:0 zgłoś

  Gratulacje ????????!!!

Dodaj swój komentarz

           
#  # ###### #### 
#  # #   #  # 
#  # ##### #   
# ## # #   #   
## ## #   #  # 
#  # ###### ####