forBet promocja

Liga gra! - II liga

Stomil zmierzy się rezerwami Lecha

2023-05-06 19:50:21 Stomil Olsztyn, Lech II Poznań

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Rozgrywki II ligi wkraczają w decydującą fazę. Walczący o powrót do I ligi Stomil zagra we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań.

Do końca rozgrywek II ligi zostało 5 kolejek. Po 29 seriach gier Stomil Olsztyn zajmuje fotel wicelidera i stoi przed ogromną szansą szybkiego powrotu na zaplecze Ekstraklasy. By zachować miejsce gwarantujące bezpośredni awans, olsztynianie muszą wygrywać, bo rywale naciskają. Znicz Pruszków i Kotwica Kołobrzeg mogą wyprzedzić, przy dobrym układzie wyników, Dumę Warmii. Stomil nie ma najłatwiejszego terminarza, przed Biało-Niebieskimi min. Lech II Poznań, czy Wisła Puławy, czyli zespoły, z którymi nie gra się łatwo. Ekipa Szymona Grabowskiego ma jednak najlepszą we wszystkich ligach centralnych serię 15 meczów bez porażki i chciałaby śrubowac ją aż do końca sezonu.

"Pierwszy z finałów" to starcie z młodym Kolejorzem, wzmocnionym doświadczonymi zawodnikami, jak Tomasz Cywka czy Szymon Pawłowski (6 bramek w sezonie) oraz ewentualni, delegowani piłkarze szerokiej kadry pierwszego zespołu. Zawodnicy z Akademii Lecha grają nierówno, przeplatając dobre wyniki, kompletnymi porażkami, jak chociażby ostatnia z Pogonią Siedlce (0:3).

Rezerwy Lecha po 29 kolejkach są 12. z 37 punktami na koncie. Podopieczni trenera Artura Węski przegrali 3 ostatnie mecze, natomiast u siebie na 5 meczów na wiosnę wygrali trzy. Kolejorz to jedyna ekipa z zespołów rezerw, z którą Stomil nie zgranął kompletu punktów. W spotkaniu z rundy jesiennej padł remis 2:2, a olsztynianie bramkę na wagę remisu stracili w końcówce spotkania, po pewnie wykonanym przez Tomasza Cywkę rzucie karnym.

Trener Stomilu Szymon Grabowski będzie miał do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników. Do treningów wrócił już Marcin Stromecki, po długiej kontuzji we Wrocławiu na boisku pokazał się Mateusz Maćkowiak, który w poprzednim meczu pomiędzy obiema ekipami zaliczył bramkę i asystę przy trafieniu Piotra Kurbiela. Po pauzie za żółte kartki wrócił Michał Karlikowski. Jedynym zawodnikiem "pod znakiem zapytania" jest Maciej Spychała, który zmaga się od jakiegoś czasu z problemami zdrowotnymi.

Początek spotkania Lech II Poznań - Stomil Olsztyn w niedzielę (7. maja) o godz. 13.

Komentarze

 1. jaro 2023-05-06 22:45:35 (***.***.***.***) #78181 0:0 zgłoś

  jazda chłopaki, wszystko w waszych głowach i nogach, walczyć o 3 punkty, bo góra wygrywa swoje mecze

Dodaj swój komentarz

           
 #### #  # #  # 
#   #  # ## ## 
 #### #  # # ## # 
   # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
 ####  #### #  #