Początek nieudany i mecz przegrany. Olimpia Elbląg - Lech II Poznań 0:1

2023-04-01 18:00:33 Olimpia Elbląg, II liga,

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. zksolimpia.pl

Olimpia Elbląg była od października ubiegłego roku niepokonanym zespołem w eWinner II lidze. Do drużyny Przemysława Gomułki przyjechał Lech II Poznań i wywiózł komplet punktów wygrywając 1:0.

Goście pauzowali w zeszłym tygodniu (nie grali więc z Garbarnią Kraków) z powodu powołań lechitów do reprezentacji młodzieżowych. Rezerwy "Kolejorza" objęły prowadzenie błyskawicznie, bo w 1. minucie. Szymon Pawłowski zagrał do Filia Wilaka i ten przelobował Andrzeja Witana. Był to dla tego piłkarza 12. gol w tym sezonie rozgrywek eWinner II ligi. Nota bene poczynania wychowanka Lecha dostrzegł pierwszy trener tego zespołu John van den Brom, który zaprosił go na treningi w minionym tygodniu.

W 68. minucie Marcin Czernis zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka oznaczyła poprzeczkę bramki Lecha II. Elblążanie szukali sposobu na pokonanie poznańskiego bramkarza właśnie w taki sposób, bo później po jednej z takich strzałów Adam Stachowiak sparował futbolówkę na słupek i obronił dobitkę.

Przed wielkanocną kolejką zrobiło się ciasno w czołówce tabeli. Olimpia Elbląg oraz Stomil Olsztyn mają po tyle samo punktów, bo 41 (zajmują odpowiednio 5. i 6. miejsce). Do miejsc premiowanych awansem tracą raptem cztery "oczka". W Wielką Sobotę Olimpia Elbląg wyruszy do Puławy na mecz z Wisłą.

• Olimpia Elbląg - Lech II Poznań 0:1

0:1 - Wilak (1)

Olimpia: Witan - Sarnowski, Wierzba (46 Jakubczyk), Piekarski, Kuczałek, Stefaniak (90 Szczudliński) - Czernis, Danilczyk (46 Famulak), Sienkiewicz (73 Rajch) - Branecki (73 Jóźwicki), Gabrych.