Remis Stomilu Olsztyn z KKS-em Kalisz

2023-03-31 21:18:19 Stomil Olsztyn, eWinner II Liga

Stomil Olsztyn zremisował na wyjeździe 2:2. Fot. Łukasz Kozłowski

Spotkanie KKS 1925 Kalisz - Stomil Olsztyn otwierało 25. kolejkę eWinner II ligi. Drużyna Szymona Grabowskiego zremisowała 2:2. Olsztynianie są niepokonani od 11 spotkań.

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. KKS 1925 Kalisz zdobył bramkę z rzutu karnego po faulu Filipa Szabaciuka, bramkarza Stomilu z jedenastu metrów pewnie pokonał Néstor Gordillo. W 20. minucie Stomil wyrównał. Maciej Krakowiak sfaulował Karol Żwir, a Piotr Kurbiel pokonał golkipera kaliskiej drużyny. Olsztynianie drugiego gola strzelili w 74 minucie. Shun Shibata zagrał piłkę do Huberta Krawczuna, a ten dograł w kierunku Caetano. W polu karnym bramkarz gospodarzy Maciej Krakowiak zderzył się z obrońcą Mateuszem Gawlikiem i ten drugi skierował piłkę do własnej bramki. Prowadzenie Stomilu trwało zaledwie pięć minut, bo do remisu ładnym strzałem doprowadził Mateusz Wysokiński.

Szymon Grabowski (trener Stomilu): - Myślę, że moja ocena jest pozytywna jeśli chodzi o to, co zaprezentowaliśmy wspólnie z gospodarzami. Dla kibica było to fajne widowisko, dużo akcji ofensywnych. Było widać od początku, ze obie drużyny chciały wygrać i stąd "otworzył się" mecz. Jestem zadowolony z tego, co zaprezentowaliśmy z racji nie najlepszego początku. Zdecydowana przewaga KKS-u zwieńczona golem po rzucie karnym. Cieszę się, że się nie załamaliśmy, a wręcz przeciwnie, również poszukalismy swojego szczęscia w polu karnym. Można powiedzieć, że gospodarze i my mogliśmy się pokusić o bramkę dającą trzy punkty. Cieszę się również, że przyjeżdżając na tak ciężki teren, moi zawodnicy przy stanie 2:2 nie zwiesili głów, a momentami dążyli do wyniku 3:2 - sytuacja Filipa Szabaciuka czy Macieja Spychały ostatniej akcji mogły dać upragnione trzy punkty. Szanujemy ten remis, bo z bardzo dobrym zespołem zremisowaliśmy. Przygotowujemy się do kolejnych spotkań, aby sprawiać radość kibicom, którzy jeżdżą za Stomilem po całej Polsce i gorące podziękowania dla nich, że byli z nami.

Stomil na tę chwilę zrównał się punktami z 4. w tabeli Olimpią Elbląg - obie drużyny mają po 41. punktów. W Wielką Sobotę biało-niebiescy podejmą Pogoń Siedlce.

KKS 1925 Kalisz - Stomil Olsztyn 2:2 KKS 1925 Kalisz - Stomil Olsztyn 2:2 KKS 1925 Kalisz - Stomil Olsztyn 2:2 KKS 1925 Kalisz - Stomil Olsztyn 2:2 KKS 1925 Kalisz - Stomil Olsztyn 2:2

• KKS 1925 Kalisz - Stomil Olsztyn 2:2 (1:1)

1:0 - Néstor Gordillo (10 k), 1:1 - Kurbiel (20 k), 1:2 - Gawlik (74 s), 2:2 - Wysokiński (79)

Stomil: Mądrzyk - Szabaciuk, Kośmicki, Sadowski, Waleńcik, Karlikowski (56 Kalisz) - Krawczun, Stromecki (46 Spychała), Shibata, Żwir (89 Kondracki) - Kurbiel (67 Caetano).