Sokół zremisował bezbramkowo z Legią II

2023-03-25 19:06:51 Sokół Ostróda, Legia II Warszawa

Podopieczni Janusza Bucholca zremisowali z Legią II Warszawa. Fot. Emil Marecki

Sokół Ostróda wywalczył pierwsze punkty w 2023 roku. III-ligowcy zremisowali na wyjeździe 0:0 z rezerwami Legii Warszawa.

W wyjściowej jedenastce Sokoła od pierwszej minuty zobaczyliśmy siedmiu młodzieżowców. Za nadmiar kartek pauzować musieli Maksim Kwiencer i Mateusz Furman, a kontuzjowani są Błażej Klimek i Michał Kiełtyka.

Sokół przy odrobinie szczęścia mógł objąć prowadzenie w pierwszych pięciu minutach spotkania. Najpierw centrostrzał z prawej strony Kajetana Grudniewskiego zatrzymał się na słupku, a następnie na strzał zza pola karnego zdecydował się Łukasz Święty i niewiele się pomylił. Do końca pierwszej połowy to gospodarze mieli przewagę na boisku, próbowali swojego szczęścia w ataku pozycyjnym, ale drużyna prowadzona przez Piotra Jacka (były trener Stomilu Olsztyn i Sokoła) nie potrafiła stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji.

Na początku drugiej połowy groźnie w pole karne wbiegł Damian Lubak, ale nie zdołał oddać strzału, bo wyszedł z piłką zza linie. Legia odpowiedziała kilka ciekawymi akcjami, ale żadna z piłek na szczęście nie chciała znaleźć drogi do celu. Legia upragnioną bramkę mogła zdobyć w ostatniej akcji meczu, ale Tomasz Porębski ofiarnie zablokował uderzenie Mateusza Możdżenia.

Sokół przywiózł do Ostródy cenny punkt, zagrał na zero z tyłu, przerwał serię trzech porażek z rzędu. W klubie liczą na to, że teraz będzie już tylko lepiej, a okazja na wywalczenie pierwszego kompletu punktów nadarzy się 1 kwietnia w meczu domowym z Wartą Sieradz.

• Legia II Warszawa – Sokół Ostróda 0:0

Sokół: Leszczyński – Grudnowski, Morawski, Porębski, Pawluczuk, Mościcki, Stefański, Święty, Mysiorski, Radzki (65 Szałkowski), Lubak (61 Lehostajew)