Sokół zagra w Nowym Dworze Mazowieckim

2023-03-10 13:57:09 Sokół Ostróda, Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Sokoła Ostróda zagrają pierwsze wyjazdowe spotkanie w 2023 roku. Podopieczni Janusza Bucholca zmierzą się w Nowym Dworze Mazowieckim z miejscowym Świtem.

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET I SKORZYSTAJ Z BONUSÓW NA START: DO 1100 PLN ZAKŁADU BEZ RYZYKA, DO 2050 PLN BONUSU OD 1. DEPOZYTU, ORAZ 30 DNI GRY BEZ PODATKU.

Inauguracja rundy wiosennej nie wypadła po myśli piłkarzy Sokoła Ostróda. Na własnym stadionie przegrali 3:4 z Bronią Radom. Kibice, którzy licznie wybrali się na to spotkanie po pierwszych trzydziestu minutach nie przypuszczali, że będą smutni wracać do domu. Sokół prowadził 2:0 po dwóch golach Damiana Lubaka, który w przepiękny sposób przywitał się z kibicami, bo jesienią biegał jeszcze po IV-ligowych boiskach w barwach DKS-u Dobre Miasto. Potem jednak gra ostródzkiej drużyny się posypała, bo jeszcze przed przerwą było 2:2. Po przerwie Sokół stracił bramkę, ale zdołał jeszcze wyrównać. Niestety grając w przewadze jednego zawodnika Broń zdołała strzelić zwycięską bramkę.

Za dwa żółte kartoniki z boiska wyleciał Mateusz Musiński, dla którego była to 7 i 8 żółta kartka w tym sezonie II ligi. Dlatego ten zawodnik nie wsiądzie do autokaru, który w sobotę rano wyjedzie w kierunku województwa mazowieckiego. Swoją szansę na wyjazd zdobędzie, któryś z młodych zawodników, którzy ostatnio musieli oglądać mecz z wysokości trybun: Hubert Radzki i Mateusz Błaut.

To nie jedyne zmartwienie trenera Bucholca przed tym spotkanie. Już co prawda z Garbarnią nie grał Błażej Klimek, ale to nadal jednak kłopot dla szkoleniowca, który bardzo liczył na tego piłkarza. Zawodnik w jednym sparingów zerwał więzadła krzyżowe i do końca sezonu już go nie zobaczymy w barwach Sokoła.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w ligowej tabeli ma tylko trzy punkty przewagi nad Sokołem. W rundzie jesiennej spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:2 ekipy spod Warszawy.

Początek spotkania w sobotę o godzinie 14:00. Mecz zostanie rozegrany na sztucznej nawierzchni.