News - Kobiety

AZS UWM High Heels Olsztyn w ekstralidze kobiet!

2023-02-19 19:26:26 AZS UWM High Heels Olsztyn, Aleksandra Kojadyńska

AZS UWM High Heels Olsztyn. Fot. Emil Marecki

Piłkarki AZS-u UWM High Heels Olsztyn awansowały do ekstraligi futsalu kobiet. W ostatnim spotkaniu tegorocznego sezonu pokonały we własnej hali bezpośredniego rywala do awansu - AZS SGGW Warszawa.

Olsztyńskie zawodniczki przystąpiły do tego spotkania jako liderki I ligi. Do awansu Akademickim wystarczyłby remis, bo w wyjazdowym spotkaniu z pierwszej rundy wygrały 2:0 z warszawskim zespołem.

Po pierwszej połowie spotkania olsztyńskie zawodniczki nie miały powodów do radości, bo AZS SGGW prowadził w kortowskiej hali 2:0 i to rywalki były bliżej upragnionego awansu do elity kobiecego futsalu. Po zmianie stron nastąpiła metamorfoza gry AZS-u UWM, bo po 4 minutach Anna Siwicka doprowadziła do remisu w tym meczu. Parę minut później warszawskie zawodniczki ponownie wyszły na prowadzenie, ale olsztynianki odpowiedziały trzema bramki i na tablicy widniał wynik 5:3. AZS SGGW strzelił jeszcze jedną bramkę, ale to by było na tyle w tym meczu. Po ostatnim gwizdku sędziego olsztyńskie zawodniczki mogły świętować sukces.

- W końcu się nam udało! - powiedziała po meczu Aleksandra Kojadyńska, trener AZS-u UWM. - Po pięciu latach ciężkiej pracy, cierpliwości i spokoju. Bardzo się cieszymy, bo już dwa razy byłyśmy blisko, ale teraz mogę powiedzieć, że teraz jesteśmy w końcu gotowe na awans.

AZS UWM High Heels Olsztyn - AZS SGGW Warszawa 5:4 AZS UWM High Heels Olsztyn - AZS SGGW Warszawa 5:4 AZS UWM High Heels Olsztyn - AZS SGGW Warszawa 5:4 AZS UWM High Heels Olsztyn - AZS SGGW Warszawa 5:4 AZS UWM High Heels Olsztyn - AZS SGGW Warszawa 5:4

• AZS UWM High Heels Olsztyn - AZS SGGW Warszawa 5:4 (0:2)

0:1 - Kucharska (2), 0:2 - Bekker (7), 1:2, 2:2 - Siwicka (21, 24), 2:3 - Łoniewska (28), 3:3 - Siwicka (31), 4:3 - Łapińska (32), 5:3 - Siwicka (35), 5:4 - Bekker (39)

AZS UWM: Aleksandra Kojadyńska - Anna Siwicka, Julia Klonowska, Oliwia Cwalińska, Natalia Łapińska oraz Aneta Wasilewska, Karolina Depka, Weronika Dąbrowska, Karolina Szymańska, Joanna Ścisłowska, Paulina Mazurkiewicz