forBet promocja

News - II liga

Pierwsze wzmacnia Olimpii Elbląg

2023-01-13 18:20:30 Olimpia Elbląg, Przemysław Gomułka, Mariusz Gabrych, Kacper Szczudliński

Mariusz Gabrych dołączył do Olimpii Elbląg, fot. zksolimpia.pl

Mariusz Gabrych dołączył do Olimpii Elbląg, fot. zksolimpia.pl

Olimpia Elbląg podpisała 1,5 roczny kontrakt z napastnikiem Sandecji Nowy Sącz Mariuszem Gabrychem. Klub poinformował również, że zawodnikiem elblążan będzie od lipca będzie Kacper Szczudliński z Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Mariusz Gabrych w rundzie jesiennej reprezentował barwy I-ligowej Sandecji Nowy Sącz, w której rozegrał 15. spotkań. Występował także w Zniczu Pruszków w sezonie 2021/2022, w którym w 29. występach zanotował 8 trafień. Klub prowadził juz romowy z Gabrychem o jego przenosinach do Elbląga przed sezonem 2022/2023, wtedy jednak zawodnik wybrał I ligę.

- Kibice mogą się po mnie spodziewać zaangażowania, woli walki i na pewno nie zabraknie mi serducha. Wierzę, że pomogę w awansie do pierwszej ligi - powiedział Mariusz Gabrych dla klubowych social mediów. Przemysław Gomułka, trener Olimpii Elbląg, dodał: - Moim priorytetem było, by Mariusz do nas dołączył. Udało się i teraz skupiamy się na wzmocnieniu pozycji wahadłowego i środkowego obrońcy, napastnika nie będziemy już szukali.

W nowym sezonie żółto-biało-niebieskie barwy reprezentował będzie 22 -letni obrońca Pogoni Grodzisk Mazowiecki Kacper Szczudliński, który wystąpił w grudniowym sparingu Olimpijczyków przeciwko Arce Gdynia i wpisał się w tym meczu na listę strzelców.

Do treningów z zespołem po ponad półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją i operacją wrócił Dawid Winiarski.

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

          
#  # #  # #### 
#  # # # #  # 
#  #  #  #   
#  #  #  #   
#  #  #  #  # 
 ####  #  ####