forBet promocja

News - II liga

Stomil wrócił do zajęć

2023-01-09 22:11:33 Stomil Olsztyn, Szymon Grabowski

Szymon Grabowski poprowadził pierwszy trenig Stomilu w tym roku, fot. Bartosz Kucharski / stomilolsztyn.com

Szymon Grabowski poprowadził pierwszy trenig Stomilu w tym roku, fot. Bartosz Kucharski / stomilolsztyn.com

Stomil Olsztyn rozpoczął okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2022/2023. W trakcie przygotowań olsztynianie rozegrają 6 spotkań kontrolnych.

Stomil wrócił w poniedziałek (9. stycznia) do treningów po świąteczno-noworocznych urlopach. Zajęcia rozpoczął od wprowadzającego treningu na olsztyńskich Dajtkach, następnego dnia mają odbyć się testy wydolnościowe zawodników. W pierwszych zajęciach nie wzięli udziału: Jakub Grzesiak (powrót do Górnika Zabrze), Mateusz Jarzynka, Mateusz Sobotka i Marek Niewiadomski (wystawieni na listę transferową), Mateusz Maćkowiak (kontuzja) i Sebastian Szypulski, który dołączy do zespołu we wtorek. Z drużyną trenował Mateusz Jońca, który także dostał pozwolenie na szukanie nowego klubu, a także testowany Hubert Sadowski, który był już zawodnikiem Stomilu w sezonie 2020/2021.

- Bardzo optymistycznie odbyliśmy ten trening, tak jak chciałem, żeby to wyglądało - powiedział po pierwszym treningu Szymon Grabowski, trener Stomilu. - Entuzjazm i podejście do treningów jest na tym poziomie jak ostatnio. Wszyscy zadowoleni przyjechali po tych dłuższych urlopach i pierwsze zajęcia przebiegały w sposób zadowalający. We wtorek testy, dlatego ta jednostka była wprowadzająca, żeby na dobrym wypoczęciu podejść do testów wydolnościowych. Hubert Sadowski jest zawodnikiem defensywnym. Chcę go przede wszystkim poznać jako człowieka i co może dać tej drużynie, bo jest duże prawdopodobieństwo, że na tej pozycji będziemy chcieli szukać wzmocnienia.

Zimowa przerwa wygląda w tym sezonie nieco inaczej, ze względu na listopadowo-grudniowe Mistrzostwa Świata w Katarze. Zawodnicy Dumy Warmii jeszcze w grudniu mieli dwutygodniowy okres przejściowy z treningami i dwoma sparingami: z Legią II Warszawa (0:2) i Jaguarem Gdańsk (3:3), po czym udali się na dłuższe urlopy. Podczas rozpoczętych przygotowań olsztynianie będa trenować na wałsnych obiektach, na sztucznych boiskach na Dajtkach i w Biskupcu i rozegrają 6 sparingów. Pierwszy mecz kontrolny odbędzie się 21. stycznia, a rywalem będzie Mławiank Mława. Następnie 27. stycznia olsztynianie zagrają z Arką Gdynia, 1. lutego z Jagiellonia II Białystok, 4. lutego z Lechią Gdańsk, 8. lutego ze Zniczem Pruszków oraz na zakończenie 11. lutego z Zawiszą Bydgoszcz.

Po rundzie jesiennej Stomil jest na 4. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 33. punktów. Rozgrywki II ligi ruszają w ostatni weekend lutego, a do Olsztyna przyjedzie Polonia Warszawa.

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#####  #### ##### 
#  # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
##### #  # #  # 
#   #  # #  # 
#    #### #####