News - II liga

Stomil po pierwszym grudniowym sparingu

2022-12-09 23:10:16 Stomil Olsztyn, Legia II Warszawa, Szymon Grabowski

Stomil przegrał z rezerwami Legii. Fot. Bartosz Kucharski / stomilolsztyn.com

Stomil Olsztyn przegrał sparing z rezerwami Legii Warszawa 0:2. Spotkanie zakończyło pierwszy tydzień grudniowych treningów olsztynian.

W poniedziałek (5. grudnia) Stomil wrócił do zajęć po dwutygodniowych urlopach. Olsztynianie mają trenować dwa tygodnie po czym udać się na świąteczną przerwę. Podopieczni trenera Szymona Grabowskiego trenowali cały tydzień na własnych obiektach i mikrocykl zakończyli sparingem z Legią II Warszawa, prowadzoną przez byłego trenera Stomilu Piotra Jacka.

Na tym etapie III-ligowiec okazał się lepszy od Stomilu. Warszawianie wyszli na prowadzenie w 21. minucie po rzucie rożnym wykorzystanym przez byłego zawodnika II-ligowca Filipa Laskowskiego. W 66. minucie Nikodem Niski podwyższył prowadzenie gospodarzy i ustalił wynik spotkania.

W meczu nie zagrało kilku zawodników olsztyńskiego zespołu. Shun Shibata oraz Werick Caetano przebywają w swoich krajach i trenują za zgodą sztabu indywidualnie. Jakub Tecław otrzymał wolne, bo po zakończonej rundzie jesiennej nie udał się na urlop, a na testy do Wisły Płock. W tym meczu nie zagrał także m.in. Maciej Spychała oraz Jakub Mądrzyk.

Olsztyński szkoleniowiec testował w meczu piłkarzy, którzy jesienią przebywali na wypożyczeniu w innych klubach: Adrian Morawski (Mrągowia Mrągowo), Mateusz Błaut (Huragan Morąg) oraz Marcel Abramczyk (Jeziorak Iława).

- Było kilka aspektów, które mi się nie podobało w tym meczu - powiedział po sparingu Szymon Grabowski, trener Stomilu. - Bo tak możemy podchodzić do tego sprawdzianu. Z racji tego, że przegraliśmy, a dwa to nie do końca wyszło nam to co sobie założyliśmy. Najpierw będzie trzeba sobie to powiedzieć, potem pokazać i pewnie podyskutować. Przez ten okres, jaki nas dzieli od ostatniego spotkania w lidze, zatraciliśmy swoją pewność. Mało było kreowania i prowadzenia gry. Wzmożona praca nas wszystkich czeka. Indywidualnie zawodnicy zobaczyli, że nie ważne czy się gra z III, II czy I-ligowcem, to zawsze trzeba grać odważnie, a co za tym idzie mądrze.

Olszytynianie będa trenowac jeszcze jeden tydzień, który zakończy sparing z pomorskim IV-ligowcem Jaguarem Gdańsk.

• Legia II Warszawa - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

1:0 - Laskowski (21), 2:0 - Niski (66).

Stomil: Grzesiak (46 Syldatk) - Kośmicki (46 Szabaciuk), Jarzynka (46 Kubáň), Waleńcik (46 Morawski), Żwir (46 Karlikowski), Wójcik (46 Drabiszczak), Błaut (46 Abramczk), Krawczun (46 zawodnik testowany), Kalisz, Sobotka (46 Niewiadomski), Kurbiel (46 Florek).