Dziesiąta porażka Concordi

2022-11-05 19:20:13 Concordia Elbląg, Pilica Białobrzegi

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Ryszard Biel / MMKS Concordia.

Concordia Elbląg doznała 10 ligowej porażki. Tym razem Słoniki uległy Pilicy Białobrzegi 1:3.

W sobotnim meczu trener Concordii nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Aleksa Łęckiego oraz narzekającego na drobny uraz Jakuba Rękawka. Do kadry wrócili za to Mariusz Pelc i Hubert Szramka, którzy przed tygodniem w Sieradzu pauzowali za nadmiar żółtych kartek.

Wszystkie cztery bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Po 38 minutach goście prowadzili 3:0. Już w 5. minucie Akubardiia zagrał ręką w polu karnym a jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Konrad Rudnicki. W 17. minucie do bramki Szymona Matysiaka trafił po ładnym uderzeniu z 15 metrów Aleksander Stawiarz, a w 37. minucie ponownie  Badri Akubardiia sprokurował rzut karny dla gości. Na listę strzelców ponownie wpisał się Stawiarz. Najaktywniejszy ze Słoników Yudai Miyamoto najpierw w 42. minucie dał się sfaulować za co drugą żółtą kartkę obejrzał Piotr Drabik a w doliczonym czasie gry wywalczył rzut karny zamieniony na bramkę przez Tomasza Szawarę.

W drugiej połowie Concordia rzuciła się do ataków, chcąc wykorzystać przewagę. Niestety do bramki gości nie potrafili trafić ani Hubert Szramka, który w tym meczu zmarnował trzy "setki", ani Radosław Bukacki, Łukasz Kopka, Yudai Miyamoto, wprowadzony w końcówce Edil de Souza Barros, a także Ihor Radchenko.

Przed Słonikami jeszcze dwa spotkania w tym roku. W najbliższym, 12. listopada zmierzą się w Zambrowie z tamtejszą Olimpią.

• Concordia Elbląg – Pilica Białobrzegi 1:3 (1:3)

0:1 - Rudnicki (5 k), 0:2, 0:3 - Stawiarz (17, 38 k), 1:3 - Szawara (45+ k).

Concordia: Matysiak - Spychka, Szawara, Akubardiia (63 Drewek), Jarzębski (90 Nestorowicz), Bukacki, Radchenko, Kopka (78 Pelc), Szmydt, Miyamoto (78 Edil), Szramka.

źródło: concordia.elbląg.pl