News - Puchar Polski - Kobiety

Tylko Stomilanki grają dalej w Pucharze Polski

2022-10-26 15:26:19 KKP Stomilanki Olsztyn, Stomil Olsztyn, Stomil Olsztyn - kobiety

Bramkę na wagę awansu dla Stomilanek strzeliła Esther Sunday. Fot. Paweł Piekutowski

W środę w Olsztynie odbyły się dwa spotkania w ramach 1/32 finału Pucharu Polski kobiet. W grze pozostają już tylko Stomilanki, bo niestety z rozgrywkami pożegnały się juniorki Stomilu Olsztyn.

Na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a, gdzie na co dzień swoje spotkania rozgrywa II-ligowy Stomil, swoje kolejne spotkanie rozegrały piłkarki Stomilanek Olsztyn. W minioną niedzielę pokonały 5:3 Ząbkovię Ząbki, a teraz zmierzyły się z Polonią Środa Wielkopolska, z którą rywalizują też w rozgrywkach I ligi kobiet. W tym sezonie zespoły już raz ze sobą rywalizowały i wtedy Stomilanki rozgromiły rywalki 7:1, ale tym razem nie było tak łatwo. Sensacji jednak nie było i podopieczne Dariusza Maleszewskiego awansowały do kolejnej fazy rozgrywek po skromnym zwycięstwie 1:0. Bramkę na wagę awansu w drugiej połowie strzeliła Esther Sunday.

Piłkarki Stomilu Olsztyn do fazy centralnej Pucharu Polski dostały się dzięki zdobyciu Wojewódzkiego Pucharu Polski. Los sprawił, że przyszło im się zmierzyć z I-ligową Trójką Staszówka/Jelna. Olsztyński zespół na co dzień występuje w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17, a do rozgrywek pucharowych trener zgłasza, żeby zespół łapał doświadczenia w rywalizacji z seniorskimi zespołami. Rywalki w 20. minucie spotkania wyszły na prowadzenie za sprawą Pauliny Wałaszek, ale minutę później ponownie mieliśm remis. Piłkarki Stomilu wyrównały za sprawą Zuzanny Kowalczyk. Po przerwie piłkarki Trójki w 20 minut strzeliły trzy gole i gospodarze o awansie mogli zapomnieć. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką 2:5. Tym samym piłkarki Stomilu nie powtórzą sukcesu sprzed roku, gdzie udało się dojść do 1/8 finału Pucharu Polski.

Spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski odbędzie się pod koniec listopada.

• Stomilanki Olsztyn - Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (0:0)

1:0 - Sunday (67)

• Stomil Olsztyn - Trójka Staszkówka/Jelna 2:5 (1:1)

0:1 - Wałaszek (20), 1:1 - Kowalczyk (21), 1:2 - Romuzga (53), 1:3 - Dudka (60), 1:4 - Romuzga (65), 2:4 - Kamińska (67), 2:5 - Romuzga (75)